YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de 10 hektarlık alan kül oldu
İzmir'de 10 hektarlık alan kül oldu
23 Ekim 2014 01:22
İzmir'in Tire ilçesi Büyükkale köyü bucakderesi civarında makilik alanda çıkan yangın çevre köyleri tehdit etti.

Edinilen bilgilere göre saat 20:30 civarında bucak deresi mevkinde makilik alanda başlayan yangın rüzgarında etkisi ile kısa zamanda büyüdü.

Akşam saatlerinde başlayan yangına havadan müdahale edilemezken yangın alanına  Bayındır, Tire, Selçuk, itfaiye ve orman arazöz ekipleri sevk edildi.Ulaşılması zor noktada olan yangın için Tire Belediyesi iki adet iş makinesini yol açmak için bölgeye sevk etti.

Tire İlçe Kaymakamı Mehmet Usta ve Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek olay yerine gelerek yangın söndürme çalışmalarını yönetti. Rüzgarında etkisi ile söndürülemeyen yangında Kurşak ve Ayaklıkırı köy sakinleri de yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmaması yüreklere su serperken 10 hektarlık makilik alan ise kül oldu.Yangın söndürme çalışmaları ise devam ediyor.Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Tire İlçe Kaymakamı Mehmet Usta" Kırsal alanda makilik alanda başlayan yangına zamanında müdahale ettik ancak rüzgarın sert esmesi ekiplerimizi biraz zorluyor.

Tire Belediyesi bölgeye iki adet iş makinesi sevk etti.çalışmalarımız sürüyor.Şimdilik 10 hektarlık bir alan yanmış durumda. Korkulacak bir durum yok ekiplerimiz canla başla çalışıyorlar kısa zamanda kontrol altına almaya çalışacaz.

 

İHA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler