YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir yine sular altında...
İzmir yine sular altında...
27 Aralık 2010 14:30
İzmir'de gece etkili olan sağanağın etkisiyle Maltepe Deresi'nin taşması sonucu Çiğli ilçesinde çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, özellikle Çiğli Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki ve Kent Hastanesinin deniz tarafındaki sokaklarda sıkıntı yaşandığını, vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.

Sokak aralarında su birikintileri nedeniyle evlerinden dışarı çıkması gereken vatandaşların, botlarla taşındığını, bir hastanın da botla hastaneye sevk edildiğini bildiren Barandır, şu bilgiyi verdi:

''Maltepe Deresi'nin taşması sonucu sıkıntı yaşandı, vatandaşlar mağdur oldu. Demirköprü tarafında dere taştı. Sokaklardaki çamur kepçelerle kaldırılıyor. İtfaiye, İZSU, İZBETON ekipleri yoğun biçimde çalışıyor. Baskına uğrayan evlerden motopomplarla su çekiliyor. Su tahliyesi için mazgalları açtık. Şu an yağmur olmadığı için çalışmaların bir süre sonra tamamlanmasını bekliyoruz.''

Barandır, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin, bölgede vatandaşlara pide ayran dağıttığını sözlerine ekledi. (AA)

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler