YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzlediği filme özendi, soygun yaptı!
Adana'da düğün borcunu ödemek için PTT'den silah zoruyla 17 bin 450 lira gasp eden özel güvenlik görevlisinin izlediği filmden örnek alarak soygun yaptı.
İzlediği filme özendi, soygun yaptı!
23 Ekim 2013 / 08:10 Güncelleme: 23 Ekim 2013 / 11:02

Adana'da düğün borcunu ödemek için PTT'den silah zoruyla 17 bin 450 lira gasp eden özel güvenlik görevlisinin izlediği filmden örnek alarak, parmak izi kalmaması için 10 parmağına yara bandı sarıp soygun yaptığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Yüreğir ilçesi PTT Evleri'nde 13 Eylül 2013 günü meydana geldi. İddiaya göre, Adana Büyükşehir Belediyesi'nde 3.5 yıldır çalışan özel güvenlik görevlisi Akif G. (32) mayıs ayında evlendi. Aldığı maaş yetmediği için kredi kartı ile yaklaşık 15 bin lira borç yapan Akif G., borçlarını bir türlü ödeyemedi. Bu arada zanlının ağabeyi İzmir'den 200 lira para gönderdi.

Zanlı parayı PTT şubesinden almaya gitti. Parayı çekerken etrafta güvenlik görevlisi olmadığını görünce biranda PTT şubesini soymaya karar verdi. Zanlı daha sonra PTT şubesinden ayrıldı. PTT'yi nasıl soyacağını düşünürken evde polisiye bir film izlemeye başladı. Bu filmde soygun yapan bir kişinin parmak izi bırakmamak için bütün parmağına yara bandı sardığını ve yüzünü ameliyat maskesiyle sakladığını gördü.

Zanlı filmi izledikten sonra soygun yapmaya karar vererek ertesi gün bütün parmağını yara bandı ile sarıp PTT şubesine gitti. İçeride kimse almadığını gören zanlı şubeye girip yüzünü de ameliyat maskesiyle gizleyerek tanınmamak için konuşmadan görevliye, "Sakin ol, kimseyi telaşa verme, paraları poşete koy" yazılı not bırakıp silahını çıkartarak 17 bin 500 lirayı alıp kayıplara karıştı. Ancak polis 20 gün boyunca 174 güvenlik kamerasını inceleyip zanlının kaçtığı otomobili sonrada zanlının kimliğini tespit etti.

Kimlik tespitinden sonra evine yapılan baskınla yakalanan zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler