YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtfaiyeciye 'hortumun delik' dayağı
İtfaiyeciye 'hortumun delik' dayağı
14 Ağustos 2010 19:26
Geçim kaynakları ot balyaları alev alan köylüler itfaiye aracının hortumu da delik çıkınca hınçlarını itfaiye çavuşundan aldı

Erzurum'da ot yangınına müdahale eden itfaiyeci, delik itfaiye hortumu nedeniyle yangını büyümeden söndüremediği gerekçesiyle köylülerden dayak yedi.

Erzurum'un Yakutiye ilçesine bağlı Dadaşköy Mahallesi'nde köylülerin geçimini sağladığı ot yığınlarının bulunduğu alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İddiaya göre, yangına müdahale eden itfaiye ekibinin su hortumu delik çıktı ve yangına gerektiği gibi müdahale edemeyince alevler kısa sürede alandaki diğer ot balyalarına da sıçradı. Bunun üzerine bir köylü öfkesini itfaiye çavuşu Atilla Taşdüzer'e saldırarak çıkarttı. Alnı kırılan Taşdüzer hastaneye kaldırıldı.
 

Aldığı kafa darbesiyle alnı kırılan itfaiye çavuşu Taşdüzer araya giren diğer köylüler tarafından öfkeli saldırganın elinden kurtarıldı. Yangının büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve polis sevk edildi. Saldırı da yaralanan itfaiye çavuşu ise olay yerine gelen ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu sırada alevlerin diğer balyalara sıçramasını önlemek için köylüler imece usulüyle işbirliği yaparak kurtarabildikleri ot yığınları yangın alanından uzaklaştırmaya çalıştı. Köylülerin otlarını Karadeniz'deki besicilere sattığı ve geçimlerini bu işten temin ettikleri belirtildi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler