YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstirahate gönderilen güvenlik güçleri geri çağırıldı
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşen askerlerin rütbeleri belirlenirken, şehitlerin özel kuvvetler bünyesinde görev yaptığı öğrenildi. İlçede, çatışmaların şiddetlenmesi nedeniyle istirahate gönderilen güvenlik güçleri de geri çağrıldı.
İstirahate gönderilen güvenlik güçleri geri çağırıldı
27 Ocak 2016 / 22:29 Güncelleme: 27 Ocak 2016 / 22:30

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde bugün PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 3 askerin Yüzbaşı Yiğit Can  Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Uzman Çavuş Osman Ateş olduğu belirlendi.

Kayseri 1’inci Komando Tugayı’ndan geçici görevle Diyarbakır’a giden şehitler Yüzbaşı Can Çiğa’nın Mersin’de, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın İzmir’de ve Uzman Çavuş Osman Ateş’in Tokat’ta oturan ailelerine oğullarının şehit düştüğü haberi verildi.

Şehit Yüzbaşı Çiğa’nın evli olduğu ve 2 ay önce Ahsen adında bir kızının dünyaya geldiği öğrenildi.

Öte yandan, ilçede yasağın genişletilmesi ve saldırının ardından çatışmalar şiddetlendi. Silah ve patlama sesleriyle yankılanan ilçede görev yapan ancak istirahate gönderilen güvenlik güçleri geri çağrıldı.

İlçedeki güvenlik noktalarına olası bir duruma karşı çok sayıda ambulans da istendi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağıyla başlayan operasyonlar 57'inci gününde de devam ederken, teröristlerin yasak olmayan bölgede hendek kazması üzerine yasağın genişletilmesiyle birlikte çatışmalar da yoğunlaştı.

Sur ilçesinin sokağa çıkma yasağının olduğu bölgede teröristler tarafından önceden döşenen El Yapımı Patlayıcı'nın (EYP) patlatılması üzerine 3 asker şehit olmuş, 6 asker ise yaralanmıştı. Bölgede devam eden operasyonlarda 9 terörist öldürülerek etkisiz hale getirilirken, çatışmalarda 3 güvenlik görevlisi daha yaralandı. Yaralı güvenlik görevlileri bölgeye gelen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, bölgede yer yer çatışmaların devam ettiği belirtildi.

 

CUMHURİYETİ KURANLAR DERSİMDE NE YAPTIYSA ..
 // **
AYNISINI HENDEK KAZILAN YERLERDE YAPMAK GEREK....
28 Ocak 2016 Perşembe 11:32
 // Ferhat Coşgun
Orda sivil mivil yok. F-16 larla bombalayın yerle bir edin. Yazık değil mi o kadar Cengaver Babayiğitler şehit oluyor!...
27 Ocak 2016 23:41
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler