YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte ölen 3 öğrencinin ismi
Kütahya kara yolunun Dumlupınar rampasında otobüs devrildi. İlk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.
İşte ölen 3 öğrencinin ismi
23 Haziran 2010 / 20:27 Güncelleme: 23 Haziran 2010 / 23:16

Bugün Konya-Ilgın'da otobüs, kamyonet ve otomobilin çarpışması sonucu 7 kişi ölmüş 2 kişi de yaralanmıştı. Bir kaza haberi de Kütahya'dan geldi. Bir otobüsün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi yaşamını yitirdi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesi belediyesine ait, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 03 Y 6709 plakalı otobüs, Dumlupınar-Afyonkarahisar kara yolunun 2. kilometresinde devrildi.

Kazada yaşamını yitiren öğrencilerin Büşra Özen, Emine Elifoğlu ve Özlem Özkur olduğu belirlenen kazada, 15 kişi yaralandı. Yaralılardan 8'i ayakta tedavi görürken, 4'ü Afyonkarahisar'daki, 3'ü de Uşak'ın Banaz ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.

Olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Dumlupınar'a gelen öğrencileri taşıyan otobüsün, şehitlik ziyareti sonrası Afyonkarahisar'a dönerken kaza geçirdiğini söyledi.

Şoför, muavin, öğretmen ile 15 öğrencinin bulunduğu otobüste yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Kişioğlu, şöyle konuştu:

 ''Acımız çok büyük. Ailelere ve Milli Eğitim camiasına baş sağlığı diliyorum. Kazayla ilgili inceleme yapılıyor. İlk belirlemelerimize göre yolun kayganlığından otobüsün devrilip olayın meydana geldiğini düşünüyoruz. Kazaya ilişkin, öğrencilerin okullarına bilgi verildi.''

Bu arada otobüsteki öğrencilerin Sakarya'dan geldiği öğrenildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler