YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte ODTÜ'den geçen yol
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü ODTÜ’den geçen yolun havadan çekilmiş fotoğrafları basın ile paylaşıldı.
İşte ODTÜ'den geçen yol
30 Ekim 2013 / 13:30 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 13:39

ODTÜ yolu boyunca 350 kamyon, 100 iş makinesi ve bin 500 personelle 7/24 hummalı bir çalışmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi, yola 6 adet alt-üst geçit yapım çalışmalarına da devam ediyor.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Eskişehir Yolu, Anadolu Bulvarı, Konya Yolu ve Dikmen’i birbirine bağlayarak, bölge trafiğine rahat bir nefes aldıracak olan yolun ODTÜ arazisi içinden geçen bölümünde gece gündüz çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, toplam 4 kilometrelik yolun her iki yanına ayrıca 600 mm’lik yağmur suyu hattı da döşüyor.

Yola ilişkin bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “Yolun durumunu ortaya koyan havadan çekilen fotoğraflarlardan da anlaşılacağı gibi çalışmalar gece-gündüz sürüyor” dedi.

Söz konusu yolun Eskişehir Yolu, Anadolu Bulvarı, Konya Yolu ve Dikmen’i birbirine bağlayarak, bu ana arterlerdeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını söyleyen Üçpınar, “Yol boyunca yapımına devam ettiğimiz 6 adet alt-üst geçit köprülü kavşağımızla da bu yollar arasındaki bağlantıyı sağlayacağız” dedi.

ODTÜ’nün A1 kapısı çıkışında yapılacak köprü ile Eskişehir Yolu’ndan gelen araçların söz konusu ODTÜ yoluna katılımının sağlanacağını anlatan Üçpınar, “Hemen köprü sonunda yapımı devam eden ‘U’ alt geçidi ile de Anadolu Bulvarı’ndan gelen ve ODTÜ’den çıkan araçlar, bu geçidi kullanarak merkez istikametinde Eskişehir Yolu’na bağlanabilecekler” diye konuştu.

Ayrıca Öğretmenler Caddesi’nin ODTÜ yolu ile kesişiminde yapımı süren kavşağın çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Fen İşleri Dairesi Başkanı Üçpınar, “Bunun ardından da yol üzerinde ODTÜ-A1 kapısı girişinin önünde ODTÜ’nün, Çiğdem ve 100. Yıl mahallelerinin yola bağlantılarını sağlayacak olan köprülü kavşak çalışmamızı tamamladık.

Söz konusu yol ile Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi kesişiminde başladığımız alt geçit ile Dışişleri Bakanlığı kampusunun ODTÜ yoluna bağlantısını sağlayacak köprülü kavşak çalışmalarımız ise devam ediyor” dedi.

ODTÜ Yolu’nun Konya Yolu bağlantısını sağlayacak viyadüğün yapım çalışmalarının da sürdüğünü ve bu viyadük ile yolun Konya Yolu ve Dikmen bağlantısının sağlanacağını anlatan Üçpınar, “Tüm bu yolları birbirine bağlayarak, hem güzelliği hem yeşili hem de trafiği rahatlatacak olan köprülü kavşaklarıyla bu yol da Başkent trafiğine rahat bir nefes aldıracak” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler