YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Mardin operasyonu ele geçirilenler
İşte Mardin operasyonu ele geçirilenler
16 Ağustos 2015 18:14
Mardin Valiliği, barikata tuzaklanan bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 2 polisin yaralandığı saldırının ardından ele geçirilen bomba ve silahların fotoğrafını yayınladı.

Mardin Valiliği 14 Ağustos günü Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonla ilgili açıklama yaptı, ele geçirilen 250 kilogram patlayıcı ve silahların fotoğraflarını internet sitesinden yayınladı.

Fotoğraflarda amonyum nitrat ile karıştırılmış A4 patlayıcının 5 plastik bidona doldurulduğu ve kablo bağlandığı görüldü. Yayınlanan fotoğraflarda ele geçirilen metalik renkli bir kalaşnikof ve bir seccadenin bulunması da dikkat çekti. Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Nusaybin ilçemizde vatandaşlarımızın canına ve malına kast ederek huzuru bozan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik 14.08.2015 Cuma günü sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda, 250 kilo A-4 + Amonyum Nitrat karışımı patlayıcı, 2 adet roketatar silahı, 3 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah ve bu silahlara ait bol miktarda şarjör, çok sayıda uzun namlulu silah mermisi, 1 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 2 adet bomba süsü verilmiş paket, 35 adet molotofkokteyli, ve bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ve Leşker kıyafetleri ele geçirilmiştir. Konuyla ilgisi olduğu tespit edilen 14 şahıs gözaltına alınmıştır. Terörün amaçlarını, hedeflerini, oluşturmak istediği korku iklimini durdurmaya; halkımızın refah seviyesi yüksek ve güvenli bir ortamda yaşamasına yönelik çalışmalarımız aralıksız ve kararlı bir biçimde devam edecektir."

Bu arada Nusaybin'de teröristlerin bir camiyi üs olarak kullandığı, silah ve patlayıcıları burada sakladığı da ileri sürüldü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler