YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gezi Parkı'nın son hali
İşte Gezi Parkı'nın son hali
25 Haziran 2013 14:37
Taksim Gezi Parkı’nda sürdürülen ağaç ve çiçek dikimi çalışmaları tamamlandı. Parkta devam eden diğer çalışmalar ise son aşamaya geldi.

Taksim Gezi Parkı olaylarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nca, 16 Haziran 2013 tarihinden bu yana sürdürülen ağaç ve çiçek dikimi çalışmaları tamamlandı.

Taksim Gezi Parkı'na 202 bin adet mevsimlik çiçek, 5000 adet gül, 129 yetişkin ağaç dikilirken, 26bin m2 yeni çim serildi. Kuş seslerinin yükseldiği parka 21 adet ıhlamur, 52 adet akçaağaç, 36 adet manolya, 20 adet zakkum olmak üzere toplam 129 adet yetişkin ağaç dikildi.

Gezi olayları sırasında tahrip olan çim alan da yenilendi. Parka 26 bin m2 yeni çim serildi. Alana 50 adet yeni oturma bankı yerleştirilirken, 82 bank ise tamiratı yapılarak tekrar kullanıma sunuldu.

Yapılan çalışmalar kapsamında zarar gören çocuk oyun grubunun yerine de yenisi konuşlandırıldı. Olaylar nedeniyle zarar gören aydınlatma tesisatı ve aydınlatma direkleri elden geçirilerek, çalışır hale getirildi. Parktaki çalışmalar son aşamaya gelirken, belediye ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan halkın girişine izin verilmeyen Gezi Parkı’nda polisin bekleyişi devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler