YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte çevre dostu vandallar...
Validebağ Korusu'nda cami inşaatına karşı çıkan eylemcilerin görüntülerini, emniyet basına dağıttı. O görüntülerde, eylemciler polise taş, şişe ve havai fişek atıyorlar.
İşte çevre dostu vandallar...
12 Kasım 2014 / 07:00 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 08:40

Üsküdar'da yapılması planlanan cami inşaatı çalışmasına engel olmak isteyen grup polis kamerasına böyle yansıdı.

Üsküdar'da Validebağ Korusu'nun bitişiğindeki arsada yapılması planlanan cami inşaatı çalışmasına engel olmak isteyen gruba dün akşam yapılan polis müdahalesinin görüntüleri basına dağıtıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünden verilen görüntülerde, bazı eylemcilerin inşaat alanına girmek için barikata yüklenmesiyle polisin müdahalesinin başladığı görülüyor.

Polise taş, şişe, havai fişek atıyorlar

Görüntülerde, eylemcilerin ellerindeki taş, şişe ve havai fişekleri polise attığı, polisin de barikatı aşmak isteyen gruba önce TOMA'dan tazyikli su sıktığı, daha sonra biber gazıyla müdahale ettiği anlar yer alıyor.

Bazı eylemcilerin, müdahale sırasında sloganlar atarak TOMA'dan sıkılan sudan korunmak ve polisi yaklaştırmamak için çevredeki bazı eşyaları kalkan olarak kullanması da görüntülere yansırken, yüzünde maske bulunan bazı eylemcilerin çöp konteynerleriyle barikat kurmaya çalıştığı görülüyor.

 

 

AJANSLAR

Dokunmasanız olmaz mı? (4)
 // Bilal Emiroğlu
Öte yandan, Koru etrafına şimdiden yüksek gökdelenler dikildi bile. Mevcutlar yıkılıp, yerlerine daha yüksekleri inşa ediliyor zaten. Aynı Gezi olayları gibi. İnsanın aklına başka şeyler de geliyor. Evet eylemciler haklı, ama arkalarında manzarası kapanmasın isteyen diğer bölge müteahhitleri de mi var? Olamaz mı? Üsküdar Belediyesi, kendi görevi olan kısmı ile ilgilense, Koru'yu halka açık ve temiz tutup, "çevre düzenlemesi" yapmaya kalkmasa olmaz mı? İstanbul Belediyesi, Koru'yu gölgede bır...
12 Kasım 2014 Çarşamba 13:12
Dokunmasanız olmaz mı? (5)
 // Bilal Emiroğlu
bırakan gökdelenlere izin vemese, yahut mesela Koru'ya erişimi kolaylaştırsa, daha doğru olmaz mı? İçinde beton yollar, araç park yerleri, lokantalar, giriş ücreti, yığılmış çiçekler, çay bahçeleri, kebap kokusu olmadan, Koru çok güzel şu mevcut haliyle. Ne olur dokunmasanız?...
12 Kasım 2014 Çarşamba 13:12
Dokunmasanız olmaz mı? (2)
 // Bilal Emiroğlu
zaklaşabiliyorsunuz. Ben işin "cami inşaatı olacak- olmayacak" tartışmasına bakmıyorum bile, çünkü bu mevzuu herkes işine geldiği gibi sömürüyor. Mevzu elden gidecek şeyin, bir kamu alanı olması: geri gelmeyecek olan onlarca ağaç yerine binalar dikilecek, hep yaşadık bunları. Üsküdar Belediye Başkanı'nın çılgın projem diyerek övündüğü bir bu idi: "Koru'yu kendince ıslah etmek". Üsküdar Belediyesi yöneticilerinin seçim öncesinde buna oldukça kafa yorduğu ve bu alanı kapatmakta ısrar edeceği...
12 Kasım 2014 Çarşamba 13:11
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler