YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'un göbeğinde futbol terörü!
İstanbul'un göbeğinde futbol terörü!
02 Mart 2015 07:23
Karagümrükspor taraftarlarının Eyüpspor taraftarını Vefa Stadına sokmak istememesi üzerine çıkan olaylara polis müdahale etti.

TOMA'lı müdahale sırasında taraftar grubunda bulunan kişilerin havai fişekle polise karşılık verdiği görüldü.

Türkiye Spor Toto 3.Lig 2.Grup'ta Fatih Karagümrük'teki Vefa Stadı'nda karşı karşıya gelen Halide Edip Adıvar Spor ile Eyüpspor maçı öncesi stat çevresinde gerginlik yaşandı. 

1-729.jpg

Karagümrük-Eyüpspor taraftar grupları arasında

Karagümrük Spor taraftarı, daha önce Eyüpspor taraftarrıyla aralarında yaşanan olayları gerekçe göstererek, Eyüpspor taraftarının kendi stadlarında oynan maça gelmelerine izin vermeyeceklerini söyleyerek Edirnekapı'da toplandı. Polis, ellerinde sopa, taş, soda şişeleriyle Eyüpspor taraftarını bekleyen grubu, taşkınlık çıkarmamaları için bir süre uyardı. Karagümrük taraftarının olay çıkarması ihtimali üzerine polis, bu kez toplu halde stada ilerleyen Eyüpspor taraftarını, güvenlik gerekçesiyle stada girmemeleri için uyardı. Önleri kesilen Eyüpspor taraftarı, polisin ikazları sonucu bir süre slogan attıktan sonra geri döndü. 

2-337.jpg

Polis tazyikli su ile müdahale etti

Ancak bu kez yolu kapatan gruba polis, TOMA'dan sıktığı tazyikli su ile müdahale etti. Gruptan bazı kişilerin de polise havai fişek attıkları görüldü. 

3-188.jpg

Tekme, tokat ve copla dövüldü

Bu sırada taraftar grubu içinde bulunan bir kiş sivil polisler tarafından dövüldü. Tekme ve tokatın ardından copla vurulan kişi uzak olay yerinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık bir kilometre boyunca kovalanan taraftar grubu daha sonra ara sokaklara girerek dağıldı. Maç oyandı. Takımlar 1-1 berabere kaldı. 

4-104.jpg

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler