YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbulluların tercihi Büyükçekmece sahilleri oldu
İstanbulluların tercihi Büyükçekmece sahilleri oldu
12 Temmuz 2016 10:02
Büyükçekmece, Ramazan Bayramı'nda tatile gidemeyen İstanbulluların ilk tercihi oldu. İstanbullular, Büyükçekmece sahillerine akın etti.

İstanbul'da denize girilebilen en iyi sahillerden olan Büyükçekmece sahilleri, bayram tatili boyunca iğne atsan yere düşmeyecek tabirini doğrular nitelikteydi.

Büyükçekmece, Kordonboyu, Kumburgaz, Celaliye ve Güzelce sahilleri kolay ulaşımı, ekonomik fiyatları ve temiz sahilleri ile İstanbul'un Bodrumu olma yolunda ilerliyor. 

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde il dışına çıkma imkanı bulamayan İstanbullular bu kez de tercihlerini Büyükçekmece'den yana kullandılar. Sahilleri akına uğrayan Büyükçekmece'de esnafın da yüzü güldü. 

Büyükçekmece Belediyesi ekipleri ise, bayram tatilini Büyükçekmece'de geçiren vatandaşların huzur, güvenlik sağlıklı zaman geçirebilmeleri için her türlü önlemi aldı.

“İstanbul'un ender sahillerinden”

Büyükçekmece'de yaz mevsimde nüfusun 3-4 kat arttığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "İstanbul’un denize girilebilen ender sahillerinden olan Büyükçekmece, mavinin ve yeşilin buluştuğu doğasıyla İstanbulluların ilk tercihleri arasında yer alıyor" dedi.

Büyükçekmece'yi tercih eden tatilcilerin güvenliği için belediye tarafından oluşturulmuş olan sahil zabıta ve can kurtaran ekipleriyle de 7/24 halkın huzuru için çalıştıklarını belirten Başkan Akgün, "Ayrıca, her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Büyükçekmece sahilinde aldığımız güvenlik önlemleri de halkımızı rahatlatıyor" diye konuştu.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler