YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbullulara müjde...
İstanbullulara müjde...
17 Eylül 2013 17:04
Cevizlibağ metrobüs istasyonunda yapılan çalışmalar tamamlandı.

Mevcut üstgeçitlere ilave olarak 40 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde platform yapıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Cevizlibağ metrobüs istasyonundaki yoğunluğu azaltmak için yapılan çalışmalar tamamlandı. Metro-metrobüs bağlantısını sağlayan ve aktarma merkezi olarak kullanılan istasyon günlük ortalama 35.000 kişi tarafından kullanılıyor.

Bu sebeple mevcut üstgeçit merdivenleri ile turnikelerde yaşanan yoğunluğu rahatlatmak amacıyla, Cevizlibağ metrobüs istasyonunda mevcut üst geçitlere ilave olarak, istasyona doğru 40 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde platform yapıldı. Yeni yapılan platform üzerine turnikeler taşınırken, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör yeri ayrıldı. Asansörün 1 ay içinde faaliyete geçeceği belirtildi.

Mevcutta 1.90 metre genişliğinde olan yaya merdiveni ise 3 metre olacak şekilde genişletildi. Çalışmanın projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce yapılırken, uygulamalar ise; Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler