YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbullu "halk et" yiyecek
İstanbullu "halk et" yiyecek
18 Eylül 2010 17:34
Topbaş: İstanbullular 'halk et' ile ucuz ete kavuşacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'Halk Et' ile birlikte et fiyatlarının az da olsa düşeceğini belirtti. Projeyi değerlendirdiklerini söyleyen Topbaş, "Amacımız vatandaşa sağlıklı ve ucuz et temin etmek. Bunu yaparken semt kasaplarını mağdur etmemeye çalışıyoruz." dedi.
 

Amaçlarının para kazanmak olmadığına değinen Kadir Topbaş¸ etin mandıra şeklinde olmayacağını, Et Balık Kurumu'na benzer bir şekilde devletin ilgili kurumları tarafından tedarik edileceğini aktardı.
       

Güvenli et verme imkanı olacağını vurgulayan Topbaş, "Dediğim gibi sektörü de düşünmek durumundayız. Halk ekmeği yaparken de bunu göz önüne almıştık. Halk ekmek şu anda İstanbul'un yüzde 13 ekmeğini karşılıyor. Daha artırabiliriz; ama yapmıyoruz çünkü fırıncıları ve diğer kurumları da düşünmek zorundayız. Aynı şekilde Halk Et tarzında bir düzenleme yaptığımızda küçük kasapları da düşünmek durumundayız. Böyle bir uygulama yaptığımızda onlar içine dahil olmak isteyebilir. Hep beraber çalışırız. Belki de ilgili bakanlık farklı bir çalışma yapabilir Et Balık Kurumu'na benzer; bize de gerek kalmayabilir. Şu anda et işleyen firmalar bize destek vereceğini söylediler." şeklinde konuştu. CHA
 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler