YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'dan sınıra bir tank sevkiyatı daha!
İstanbul Maltepe'den Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ne 15 tank daha sevk edildi.
İstanbul'dan sınıra bir tank sevkiyatı daha!
05 Eylül 2016 / 01:29 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 14:08

İstanbul'un Maltepe ilçesindeki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Nurettin Baransel Kışlası'nda bulunan tank ve zırhlı araçların taşınması sürüyor. Tank ve zırhlı araçlar PYD kontrolündeki Meydani Ekbez bölgesinin karşısında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesine taşınıyor.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehir merkezlerinde bulunan kışlaların taşınması kararı alınmış ve hazırlıklara başlanmıştı. İstanbul Maltepe'de bulunan 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Nurettin Baransel Kışlası'ndaki tank ve zırhlı araçlar, PYD kontrolündeki Suriye'nin Meydani Ekbez bölgesinin karşısında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesine getirilmeye devam ediyor.

Maltepe'den yola çıkan üçüncü gruptaki leopard tank ve zırhlı araçlar karayolu ile Kocaeli'nin Köse köyüne götürülüp, oradan da demiryolu ile İslahiye'ye geldi. Trenle ilçeye ulaşan A2-4 tankları burada vagonlardan indirilerek, 106 topçu alay komutanlığı kışlasında yerini aldı.

foto-589.jpg

Bu arada İstanbul Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı Nurettin Baransel Kışlası'ndan getirilen tank kurtarıcıların bu sabah erken saatlerde karayolu ile Suriye sınırda Fırat Kalkan operasyonunda bulunan birliklere gönderildiği belirtildi.

Sevkiyatın Kurban Bayramı öncesinde tamamlanması hedeflenirken, tank ve zırhlı araçların bir kısmının Suriye sınırında konuşlandırılacağı, ihtiyaca göre sınır hattındaki birliklere dağıtılacağı belirtildi.

1-20160905072946.jpg

İHA

TANKLARIN TABİATI SAVAŞTIR..
 // ARSLAN
Kemalist darbeler ile Cumhuriyet tarihi boyunca tankları milletimizi korkutmak amacı ile kullanılmış olması,DÜŞMANA GÜVEN DOSTA KORKU salan ters bir düzlem içine sokulması felaketleri ardı ardına getirmiş ve sonunda fetö örgütünün doğmasına vesile olmuştu...!

Tarihinde ilk defa Tanklarımız tabiatına uyan bir şekilde düşmana karşı savaşta kullanılıyor olması mazlum milletimizi canı gönülden sevindirdi..!

...
05 Eylül 2016 Pazartesi 10:20
TANKLARIN ÜLKEMİZDEKİ TARİHİ
 // ARSLAN
Kıbrıs harekatından bu yana kullanılmayan tanklarımızın tarihinde ilk defa anlamına uygun olarak ortaya çıkması milletimizce taktirle karşılanıyor.
Tankları sadece kemalist darbeler döneminde milleti tehdit ederek korkutmak için kullanmışlar son olarak fetö örgütü sayesinde namlusu millet üzerine ateşlenmişti.
Tankların darbeler ile namlusu milletimize dönük olması zaten ordunun düşman elinde olduğunu gösteriyordu..!
...
05 Eylül 2016 Pazartesi 10:11
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler