YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'daki yağış tipiye dönüyor
İstanbul'daki yağış tipiye dönüyor
31 Aralık 2014 12:14
İstanbul'da etkili olan kar yağışının aralıklarla devam etmesi ve fırtınanın etkisiyle gün içinde tipiye dönüşmesi bekleniyor.

Kentte etkili olan kar yağışı, gün boyu aralıklarla devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, fırtınanın etkisiyle kar yağışının gün içinde tipiye dönüşmesi bekleniyor.   

Kentte gece boyunca 1920 personel ve 908 araçla ana ve ara arterlerde çalışma yürütüldü. Gece yarısından sonra birçok yol ve köprüde buzlanma meydana geldi. Buzlanma erken uyarı sistemi, sabah saatlerine kadar 179 kez çeşitli bölgelerden sinyal gönderdi. Ekipler gelen sinyaller doğrultusunda tuzlama yaptı.

Şehir merkezi dışında daha etkili olan kar yağışı köylerde herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Muhtarların kontrolünde bulunan küreme aparatlı traktörler köy yollarının açık tutulmasında kullanıldı.

Toplu ulaşımda herhangi  bir sorun yaşanmazken metrobüs sabaha kadar hizmet verdi. Ekipler gece boyunca 3 bin 847 ton tuz, karayolları ekipleri de köprülerde 3 bin 350 kilogram üre kullandı.

Fırtına ve kar yağışı nedeniyle devrilen 29 ağacı kaldıran ekipler, çatısı uçan 2 binaya da müdahale etti.

Yağış yarın İstanbul'u terk edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentteki kar ve karla karışık yağmur gün boyu devam edecek. Yüksek kesimlerde kar, etkisini sürdürecek.

Sıcaklığın gece 1-2 derece civarında olacağı kentte, yağışın etkisinin yarın öğleden sonra azalması, sıcaklığın da  6 dereceye kadar çıkması bekleniyor.   

Kar kalınlığı ise Bayrampaşa ve Esenler'de 1-3, Başakşehir ile Hadımköy'de 3-5, Kağıthane, Alibeyköy ve Sultangazi'de 3, Arnavutköy ve Çatalca'da 5, Beykoz’un yüksek kesimlerinde 6, Kartal'da 7, Tuzla, Sultanbeyli ve Akfırat'ta ise 8 santimetre olarak ölçüldü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler