YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yoğun kar yağışı trafiği kilitledi
İstanbul'da etkisini artıran kar yağışının tipiye dönüşmesi nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanırken, Haramidere'de bir metrobüsün yoldan çıkması seferleri bir süre durdurdu.
İstanbul'da yoğun kar yağışı trafiği kilitledi
17 Şubat 2015 / 20:20 Güncelleme: 17 Şubat 2015 / 20:30

Kentte sabah saatlerinde başlayan ve yer yer şiddetini artıran kar yağışı, trafik akışını olumsuz etkiliyor.

Şehir içinde görüş mesafesinin azalmasıyla E-5 karayolu ve TEM otoyolu başta olmak üzere ana arterlerdeki trafik, zaman zaman durma noktasına geldi.

foto-112.jpg

Metrobüste kaza seferleri aksattı

Beylikdüzü'nde şiddetlenen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Haramidere'de bir metrobüs kayarak, yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Bu nedenle Beylikdüzü-Avcılar arasında seferler bir süre durdu. Metrobüse müdahale edilmesinin ardından seferler normale döndü.

Bu kaza, tüm hattaki seferleri olumsuz etkiledi. Metrobüs duraklarında yoğunluk yaşanırken, bazı duraklarda vatandaşlar, ilerleyemeyen metrobüsten inip, yürüyerek yoluna devam etti.

Metrobüs seferlerinin aksaması nedeniyle bazı vatandaşlar da Boğaziçi Köprüsü'nü yürüyerek geçti.

Trafik polislerinin izinleri iptal edildi  

Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kar yağışı nedeniyle trafik polislerinin izinlerini iptal etti. Trafik ekipleri, akışın sağlanması için kent genelinde görev yapıyor.

Ekipler, emniyet şeritlerini olası acil durumlar için açık tutmaya çalışıyor.

Yetkililer, sürücüleri kış lastiği ve köprülerdeki erken buzlanmaya karşı uyarırken, belediye ekipleri de tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Metrobüste yoğunluk

Yoğun kar yağışı nedeniyle sıkıntılı bir gün yaşayan İstanbullular evlerine gitmek için metrobüslere yöneldi. Metrobüs duraklarında yoğunluk yaşanıyor.

Yolcular yürüdü

Kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyen metrobüslerin içinde bulunan yolcular araçları terk ederek yürümeye başladı. Bir süre sonra kar temizleme araçları yolun bir kısmını temizleyerek metrobüslerin yeniden çalışmasını sağladı ancak kısa bir süre sonra metrobüsler yeniden durdu.

1-698.jpg

aa_picture_20150217_4570911_web.jpg

 

AA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler