YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 19 Ocak 2016 kar tatili
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 19 Ocak 2016 kar tatili
18 Ocak 2016 14:10
İstanbul'da okullar kar tatili engeline takılıyor. Kar yağışı nedeniyle İstanbul'da okullar tatil ediliyor. İstanbul'da kar devam ederken yarın da okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. İstanbul'da yarın 19 Ocak 2016'da okullar tatil mi?

İstanbul'da kar yağışı aralıksız devam ediyor. Öğrenciler, dün başlayan kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil olmasından oldukça mutlu. İstanbul'da yarın da okullar tatil mi?

Twitter hesabından açıklama yapan Vali Şahin, meteorolojik verilere göre kar yağışının salı günü öğlenden itibaren azalacağını belirterek, eğitim öğretime devam edileceğini açıkladı.

VALİLİK OKULLARIN TATİL EDİLMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışının sabah saatlerinden itibaren etkisini azaltacağından okulların tatil edilmeyeceği bildirildi.

Yapılan resmi açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; ilimizde devam eden kar yağışının yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini azaltacağı, öğle saatlerinden itibaren ise ilimizi terk edeceği tahmin edilmektedir. Bu sebeple 19 Ocak 2016 Salı günü hava koşullarının eğitim-öğretime engel olmayacağı değerlendirildiğinden okullarımızda eğitim faaliyetlerine devam edilecektir” denildi.

Resmi olmayan açıklamalara itibar edilmemesi vurgulanarak, “Valiliğimizle ilgili haber, duyuru ve açıklamalar, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. Bu sebeple www.istanbul.gov.tr internet adresi ile @vasipsahin, @TC_istanbul ve facebook.com/istanbulvaliligi sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara vatandaşlarımız tarafından itibar edilmemesi önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. 

 // Ebrar
Tatil olmadığı için çok mutsuzum gelçekten hava buz gibi zaten 15 tatile 3 gün kaldı 1gün daha tatil olsa iyi olurdu bu tabiki benim fikrim ama VALİMİZ en doğrusunu bilir ...
19 Ocak 2016 09:44
 // Sevgi
Çocukların çoğu hasta grip tatil olursa daha iyi olur. Çünkü hava çok soğuk...
19 Ocak 2016 01:39
 // irem
Lütffen okul tatil olsun...
19 Ocak 2016 01:26
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler