YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 18 Ocak 2016 okullar tatil mi?
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 18 Ocak 2016 okullar tatil mi?
17 Ocak 2016 18:23
İstanbul Valiliği'nin kar uyarısı yapmasıyla birlikte öğrencilerin en çok merak ettiği, "İstanbul'da yarın okullar tatil mi?" "18 Ocak 2016 okullar tatil mi?" gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Valiliği'nin kar yağışının başlayacağı yönünde uyarı yapmasının ardından, velilerin ve öğrenciler "İstanbul'da yarın okullar tatil mi?" sorusunun cevabını merak ediyor.

VALİLİK KAR UYARISI YAPTI!

İstanbul Valiliği tarafından kar yağışıyla ilgili şu ifadelere yer verildi;

İstanbul’da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın; zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları / bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Valilik binlerce öğrenci ve velinin beklediği açıklamayı yaptı. Okullar tatil edildi. İşte o açıklama: 

"Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir."

 // Berfin
Tatil ber vasip amca...
18 Ocak 2016 23:03
 // Berfin
Vasip amcacım bize tatil verme en iyisi bu eytimden geri kalıyoruz hem bazıları dışarısı buz düşeriz diyorlarda tatil verdikten sonra dışarda oyun oynuyolra okula okula gitmek suçmu yani ozaman 1 sene tatil versinler...
18 Ocak 2016 23:02
 // Nisa nur
Vasip amca lütfen hedef bir milyon tatil......
18 Ocak 2016 21:21
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler