YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da yarın da okullar tatil mi? Kar ne kadar sürecek?
İstanbul'da yarın da okullar tatil mi? Kar ne kadar sürecek?
18 Şubat 2015 10:38
Uyarıların ardından dün başlayan kar yağışı İstanbul'da okulları tatil ettirdi. Peki 19 Şubat Salı günü yani yarın İstanbul ve Ankara'da okullar tatil olacak mı? Kar yağışı etkisini ne kadar sürdürecek?

Tüm yurdu etkisi altına yoğun kar yağışı İstanbul'da da etkili oluyor.

Meteoroloji uzmanları kar yağışının bugün etkisini artırarak sürdüreceğini söyledi.

Yoğun kar yağışı yarın (Perşembe) öğleye kadar sürecek. Özellike bu gece köprü ve otoyollarda buzlanmaya dikkat çeken yetkililer olası kazalara karşı uyardı.

Okullar yarın da tatil olabilir

İstanbul Valiliği gün içerisinde Meteoroloji'den gelecek bilgiye göre yarın da okulların tatil edilip-edilmesi kararını verecek.

Ancak hem yağışın devam etmesi hem de buzlanma olasılığı bulunduğundan tatilin 1 gün daha uzatılması bekleniyor.

İstanbul'da hava sıcaklığı yarın öğleden sonra artmaya başlayacak..

Cuma gününe kadar sürecek

İstanbul’da bugün ve perşembe günü de yoğun kar yağışı görülecek. İstanbul’da sıcaklık gece -1, gündüz 1 dereceye kadar düşecek. Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyredecek. Kar yağışı, yurt genelinde cuma günü etkisini kaybedecek ve cumartesi gününden itibaren hava sıcaklığı biraz artacak.

Türkiye’de hafta sonuna kadar hava şöyle olacak:

18/19 ŞUBAT: Ege ve Akdeniz kıyıları çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu yağmurlu geçecek. Diğer tüm bölgelerde, özellikle kuzey bölgelerde yoğun kar yağışı bekleniyor.

20 ŞUBAT: Trakya, Ege ve Akdeniz kıyıları çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz yağmurlu olacak. Diğer bölgelerde kar yağışı bekleniyor. Karın şiddeti düne gore biraz azalacak.

21 ŞUBAT: Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur bekleniyor. Kar yağışı, Hakkâri, Erzurum, Van ve Bitlis’te görülecek. Batı bölgeleri parçalı az bulutlu olacak. Hava sıcaklığı biraz artacak.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler