YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da teröre destek iddiasıyla 25 öğrenci gözaltına alındı
İstanbul'da teröre destek iddiasıyla 25 öğrenci gözaltına alındı
05 Nisan 2016 14:34
İstanbul'da, terör örgütlerine destek amaçlı boykot düzenleyip öğretim görevlilerine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddia edilen öğrenci gruplarına yönelik operasyonda 25 öğrenci gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde (MSGSÜ) terör örgütlerine destek amaçlı boykot düzenlediği, eğitim hayatını engellediği, öğretim görevlilerine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu, üniversitenin muhtelif yerlerinde stantlar açarak slogan attığı ve duvarlara yazı yazdığı iddia edilen gruplara yönelik çalışma başlattı.

Soruşturma kapsamında bu sabah 20 ilçede 31 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, üniversitenin farklı bölümlerine kayıtlı olduğu belirlenen 25 öğrenciyi gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 25 tabanca mermisi, örgütsel içerikli dergi ve kitaplar ile çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler