YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da terör operasyonu: 8 gözaltı
İstanbul'da terör operasyonu: 8 gözaltı
21 Ocak 2014 12:20
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, eylemlerde polise molotof atan, taşlı sopalı saldırıda bulunan ve silahla yaralama eylemlerine katılan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Özel harekat ekiplerinin desteği ile yapılan operasyon polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yasa dışı eylemlerde polise yönelik saldırılar gerçekleştiren sol bir örgüte yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda polise molotof atan, taşlı sopalı saldırıda bulunan, silahlı yaralama ve darp eylemlerini gerçekleştiren 8 kişi gözaltına alındı.

Bir dernekte yapılan aramada eylemlerde kullanılan çok sayıda gaz maskesi, baret ve giymiş oldukları kıyafetler, çok sayıda iletişim ve bilişim malzemesi ile örgütsel dokümanlar da ele geçirildi. Yapılan operasyon polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,

"Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri koordinesinde 17.01.2014 tarihinde sol bir terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda, değişik tarihlerde ilimizde korsan gösteri, güvenlik güçleri ile araçlarına molotoflu, taşlı ve sopalı saldırı, silahla yaralama, silahlı saldırı, darp ve tehdit eylemlerini gerçekleştiren (8) şüpheli yakalanmıştır. Yakalanan şahısların üzerlerinde, adreslerinde ve bir dernek binasında yapılan aramalarda;korsan gösteri ve izinsiz gösterilerde kullanmış oldukları çok sayıda gaz maskesi, baret ile giymiş oldukları kıyafetler, Çok sayıda iletişim ve bilişim malzemesi ile örgütsel yayın ve doküman elde edilmiştir. Yakalanan şüpheliler 20.01.2014 tarihinde adli makamlara sevk edilmişlerdir" denildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler