YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da tatil olan üniversiteler (18-19 Ocak 2016) sınavlar iptal
İstanbul'da tatil olan üniversiteler (18-19 Ocak 2016) sınavlar iptal
18 Ocak 2016 06:46
İstanbul'da kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler tatil edildi. İlk, orta ve liselerin yanısıra bazı üniversitelerde devam eden sınavlar iptal edildi. Sınavlar başka bir tarihe ertelendi. İstanbul'da 18-19 Ocak'ta tatil edilen üniversiteler...

İStanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle bazı üniversitelerde sınavlar iptal edildi. Yarıyıl nedeniyle bazı üniversiteler tatilken bazı üniversitelerde ise sınavlar devam ediyordu. 18-19 Ocak'ta bu nedenle bazı üniversitelerde sınavlar iptal edildi ileri bir tarihe ertelendi.

Beyken Üniversitesinde sınavlar ne zamana ertelendi? Esenyurt Üniversitesi'nde sınavlar ne zamana ertelendi?

İSTANBUL'DA TATİL EDİLEN ÜNİVERSİTELER

Beykent Üniversitesi

İstanbul Beykent Üniversitesi'nde sınavlar, hava muhalefeti sebebiyle ertelendi. 

18-19 Ocak tarihlerinde yapılacak Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimizin ders ve sınavları 25-26 Ocak tarihlerine ertelenmiştir.

İdari ve Akademik personelimiz normal mesaisine devam edecektir.

Esenyurt Üniversitesi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde sınavlar, hava muhalefeti sebebiyle ertelendi. 

Hava muhalefeti sebebiyle 18 Ocak Pazartesi ve 19 Ocak Salı günü yapılacak olan tüm sınavların ertelendiği bildirildi. 18 Ocak Pazartesi günü yapılacak olan sınavlar 25 Ocak Pazartesi gününe, 19 Ocak Salı günü yapılacak olan sınavlar ise 26 Ocak Salı gününe ertelendi.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL

İstanbul’da okullar tatil!İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yarın İstanbul’da okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. 

Vali Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Meteorolojik verilere göre ilimizde başlayan kar yağışının yarın da öğleden sonra etkisini arttırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.”

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle herhangi bir aksaklığa neden olunmaması için eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan resmi açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre; ilimizde bugün başlayan kar yağışının aralıklarla devam etmesi, yarın öğleden sonra ise etkisini arttırması beklenmektedir. Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerine 18 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller idari izinli sayılacaklardır” denildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler