YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da şiddetli yağış ve fırtına hayatı felç etti
Meteorolojinin yaptığı uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağış İstanbul’da etkisini göstermeye başladı. Gök gürültüsüyle birlikte çakan şimşekler ise gökyüzünü aydınlattı.
İstanbul'da şiddetli yağış ve fırtına hayatı felç etti
07 Mayıs 2015 / 23:00 Güncelleme: 07 Mayıs 2015 / 23:17

İstanbul'da beklenen yağış akşam saatlerinde şiddetli gök gürültüsü, yıldırımlarla birlikte aniden başladı.

Gece yarısı daha da artacak

Şiddetli yağmurla birlikte araçlarında evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar trafikte kaldı. Yağışın gece şiddetini daha da artırması bekleniyor.

Meteorolojiden uyarı

Meteoroloji gece saatlerinde Trakya'da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) Çanakkale'nin doğusu ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde, gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik ve Sakarya) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, dolu vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

foto_7924.jpg

Uçak seferleri olumsuz etkilendi

İstanbul'da saat 20:10'da başlayan gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle, Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri de olumsuz etkilendi.Kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, şiddetli yağışların olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı. İnişteki uçaklar uzun süre havada tur atmak zorunda kaldı.Uçaklar pas geçerken bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girdi. Bazı uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Bir uçağın pilotu, altimetre yani irtifa göstergesi arızası olduğunu hava trafik kontrolörlerine belirterek kendilerinin elektrik yüklü bulutlardan kurtarılmasını istemesi dikkat çekti. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda uzun süre gecikmeler meydana geldi. Uçakların iniş pisti değiştirildi.

re_9372.jpg

 // yusuf
Hayatımda ilk de f A böyle birşey gördüm...
08 Mayıs 2015 09:13
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler