YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da şiddetli yağış uyarısı! 16/17 Haziran İstanbul hava durumu
İstanbul'da yağış bir türlü bitmiyor. Meteoroloji yetkilileri İstanbul'da şiddetli yağışın beklendiğini duyurdu. İstanbul'daki yağışın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. İstanbul'da 16 ve 17 Haziran hava durumu...
İstanbul'da şiddetli yağış uyarısı! 16/17 Haziran İstanbul hava durumu
16 Haziran 2015 / 17:00 Güncelleme: 16 Haziran 2015 / 17:53

İstanbul'da gökgürültülü sağanak yağış alarmı verildi. Hava durumu raporlarına göre İstanbul'da yağış bekleniyor. İstanbul'daki yağışın ne zaman başlayacağı ve ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; İstanbul'da şiddetli yağış bekleniyor.  İstanbul'un pek çok noktası şiddetli ve gök gürültülü yağıştan etkilenecek. 16-17 Haziran 2015 tarihinde İstanbul'da hava nasıl olacak? İstanbul'da kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji, akşam saatlerinde İstanbul'un özellikle Avrupa yakasında gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Yağış daha sonra il genelinde etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakasında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanakların, zamanla etkisini artırarak il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Vatandaşlardan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi devatandaşlara yağış uyarısında bulundu.

Belediyenin uyarısı şöyle:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre İstanbul bu akşam saatlerinden itibaren yaz yağmurlarının etkisi altına giriyor. Yağışların önce Avrupa yakasında, gök gürültülü, sağanak ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Şiddetli yağış kısa sürede içinde tüm İstanbul'da etkili olacak. Yağmurun 15-20 dakikalık aralıklarla metrekareye ortalama 18-27 kg yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Yaz yağmurların ani yağması nedeniyle bazı bölgelerde göllenme ve trafikte aksamalara neden olabilir.

Meteolojik ihbar doğrultusunda, AKOM, İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü ekipleri hazır bekletiliyor." 

istanbul-yagis.jpg

HAVA SICAKLIĞI: Önmeli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR
:Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.
 
YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su bakını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
İstanbul'un içinde yer aldığı MARMARA Bölgesi'nde hava durumu:

Parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri dışında bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler