YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da sahte içki operasyonu
İstanbul'da sahte içki operasyonu
31 Aralık 2015 10:57
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Kartal'da düzenlenen operasyonlarda 390 şişe çeşitli cins ve markada içki ele geçirildiğini bildirdi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, son zamanlarda piyasadan temin edilen ve menşei belli olmayan alkollü içeceklerin sebep olduğu ölümlerin, başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde artış gösterdiği belirtilerek, İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca proaktif ve toplum destekli güvenlik hizmeti anlayışı kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde Kartal Kordonboyu Mahallesi'nde bir adreste sahte içki bulunduğu, yaklaşan yılbaşı nedeniyle sahte içkilerin buradan özellikle Pendik Göçbeyli ve Kurna mahallelerinde bulunan tekel bayilerine dağıtımının yapılacağı bilgisi alındığı kaydedildi.

Açıklamada, Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesinden alınan arama kararına istinaden belirlenen adrese İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenlendiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Burada yapılan aramada 390 şişe çeşitli cins ve markada içki ele geçirilmiştir. Ele geçirilen içkiler 'Bandrollü Ürün İzleme Cihazı' (BÜİS) ile kontrol edilmiş olup sahte olduklarının anlaşılması üzerine içkilere el konulmuş ve Cumhuriyet savcısının talimatıyla C.D ve M.K isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Şahıslar yapılan sorgulamalarını müteakip haklarında '5607 Sayılı Kanuna Muhalefet' suçundan düzenlenen suç dosyasına istinaden adli makamlara sevk edilmiş ve adli makamlarca M.K isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, C.D ise tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve sahte içkilere el konulmuştur."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler