YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da polise bombalı saldırı: 7 polis ile 4 vatandaş hayatını kaybetti
İstanbul'da polise bombalı saldırı: 7 polis ile 4 vatandaş hayatını kaybetti
07 Haziran 2016 09:46
İstanbul Vezneciler'de patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Şahin, 7 polisin şehit olduğunu, 4 vatandaşın da hayatını kaybettiğini açıkladı. Şahin, 3'ü ağır 36 yaralının tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Beyazıt Vezneciler'de çevik kuvvet polislerini taşıyan araçların geçişi sırasında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Terör saldırısının ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

t1-009.jpg

Bölge güvenlik çemberine alındı

Patlama nedeniyle çevredeki iş yerleri ve bazı araçlar zarar gördü. Polis, hasar meydana gelen iş yerlerini boşalttı.

Polis, patlamanın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine sadece emniyet ve sağlık ekiplerinin girmesine izin verildi. Patlamanın meydana geldiği cadde trafiğe kapatılırken, Yenikapı-Hacıosman metrosunun Vezneciler istasyonu bir süre hizmet veremedi. 

Vali Şahin: 7 polis şehit oldu, 4 vatandaş hayatını kaybetti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, beraberindeki yetkililerle bölgeye gelerek, incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin, şunları kaydetti:

"Bugün saat 08.40 sıralarında Vezneciler semtimizde yoldan geçen çevik kuvvet polisimizi taşıyan araçlara, bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinde 7 polis, 4 vatandaşımız hayatlarını kaybetmiştir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 36 kişi de yaralanmıştır. Bunlardan şu anda durumu ağır olan 3 kişidir. Konuyla ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Daha detaylı bilgileri size ayrıca gelişmeler oldukça vereceğiz."

Yaralıların hepsinin hastaneye kaldırıldığını ifade eden Şahin, "Şu anda olay yerinde yaralımız yok. Olay olur olmaz yaralılar anında hastanelere ulaştırıldı. Başsavcılığımız, bir savcımızın başkanlığında bir ekiple konuyla ilgili adli incelemelerine devam ediyor." diye konuştu.

Şu andaki tespitlere göre bombalı araç saldırısının yaşandığını dile getiren Şahin, kontrollü patlamanın sebebine ilişkin soru üzerine, "O tedbir gereği. Olaylar sırasında şüpheli herhangi bir şey olduğunda, bu tür olağan çalışmalardır. Birazdan kontrollü patlatma yapılacak. Herhangi başka bir şey yok." bilgisini verdi.

Başbakan Yıldırım saldırıya ilişkin bilgi aldı

Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşmesi sona erdi.

Çankaya Köşkü'nde, basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 30 dakika sürdü. Görüşmeye, daha sonra Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı.

Öte yandan Başbakan Yıldırım, telefonla görüştüğü İstanbul Valisi Vasip Şahin'den saldırıya ilişkin bilgi aldı. 

 

AA

 // KemalSolak
Bunların istisnayi suç olarak idamla yargılanmasını ve asılması için tadil i kanun gerektiğini dikkatlere sunuyorum eddy bese diyen çoktur,onlara vereceğimiz para yoktur, Kemal Solak...
08 Haziran 2016 19:41
 // KemalSolak
Emin Çölaşan saldırı davetinde bulunmuştu.Bunu yapanlarla bu hayin ortaktır.Savcılıklarımız görevini yapacaktır.Vezneciler ve Midyat bunun azmettirmesi sonucu olmuştur...
08 Haziran 2016 19:36
 // temel yelekoglu
Idam hemen meclise sunulmali millet doldu patlamakuzere.bu caniler yakalaninca asilmali beslenmemeli.adam giriyo cezaevine milletin vergisiylede besleniyorabd de yap bakalim ikinci gun gaz odasina goturuyorlar.kisasa kisas hemen idam edilmeli halkada infazlar gosterilmeli yoksa milletin yuregi sogumuyor....
07 Haziran 2016 11:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler