YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da okullar tatil edildi mi? İstanbul'da yarın okullar tatil mi?
İstanbul'da okullar tatil edildi mi? İstanbul'da yarın okullar tatil mi?
30 Aralık 2015 21:21
İstanbul'da kar tatiline ilişkin açıklama Vali tarafından yapıldı. Yarın İstanbul'da okulların tatil olup olmayacağı muamması sona eriyor. Vali resmi açıklama ile '31 Aralık'ta İstanbul'da okullar tatil mi?' sorusuna cevap verdi.Yarın İstanbul'da...

İstanbul'da eğitim gören öğrencilerin tatil  bekleyişi devam ederken İstanbul'da yarın okulların tatil olup olmayacağına dair resmi açıklamayapıldı. Geç saatte gelen resmi bir açıklama İstanbullu öğrencileri heyecanlandırdı. İstanbul Valisi Vasip Şahin az sonra yarın İstanbul'da okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklama yaptı.

Yoğun kar yağışlarının ardından genellikle okullar tatil ediliyor. Olumsuzlukların yaşanmaması için okulların bazı durumlarda tatil edilmesi zorunlu hale geliyor. İstanbul'da günlerdir beklenen kar yağışı bugün başladı. Kar yağışının ardından öğrencilerin gözü tatil haberinde. Yarın İstanbul'da okulların tatil edilip edilmeyeceği öğrencileri yakından ilgilendiriyor. 31 Aralık 2015'te okullar tatil mi? Son dakika son durum haberleri kanalahaber.com'da.

İstanbul Valisi Vasip Şahin; "Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yoğun kar yağışı beklendiğinden Perşembe günü eğitim-öğretime ara verilmiştir" diyerek yarın okulalrın tatil edildiğini duyurdu.

İstanbul'da kar yağışı nedeniyle ilk kar tatili haberi üniversitelerden geldi. Bazı üniversiteler yarın okulların tatil edildiğini açıkladı. İlk,orta ve lise öğrencileri ise İstanbul Valisinden gelecek haberi bekledi.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, tatil olacaklarını duyurmaya başladılar.

30 ve 31 Aralık'la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi'nde de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildi.

MEF ÜNİVERSİTESİ
İstanbul'da bulunan MEF Üniversitesi'nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık) ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından duyuruldu.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık'ın tatil ilan edildiği duyuruldu. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü adıyla açıklama yapıldı.

KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ
Üniversitede 31 Aralık'ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Bilgi Üniversitesi kötü hava koşulları nedeniyle yarın tüm kampüs ve ofislerinin kapalı olacağını duyurdu.

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi kötü hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildiğini duyurdu.
İstanbul'da yarın okulalrın tatil olup olmadığına ilşkin resmi açıklama geldiğinde haberimizde olacaktır.

Yarın kar yağışı şiddetklenecek

İstanbul ve çevre illerde kar yağışının daha kuvvetli olacağı gün ise Perşembe, muhtemelen 2015'in son saatlerini kar yağışı altında geçireceğiz (belki 2016'ya beyaz bir başlangıç olur?). Cuma sabahı Edirne'den Sakarya'ya Zonguldak'tan Artvin'e Ankara Sivas Konya çevreleri ile Ege'nin iç kesimleri yer yer 60 santimetreye kadar (dağlık bölgelerde 1 metre ve üzeri de olacaktır) kar kalınlığına ulaşmış olacak. Ulaşım için tehlikeli olacağı gibi sıcaklıkların iç kesimlerde gece -20 dereceye düşmesi çok ciddi don tehlikesi doğuracak, biz dahil tüm canlıların açık havada gece dışarıda kalmamaları gereken 3 gece geçireceğiz.

Valiye tweet yağmuru

Okullar için kar tatili ilan edilmesini isteyen öğrenciler sosyal medyada Vali Vasip Şahin'e seslendiler. Birbirinden ilginç caps paylaşımlarında bulunan öğrenciler Vali Şahin'den müjde beklilediler.

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER

Türkiye genelinde devam eden yoğun kar yağışı, birçok ilde okulların tatil edilmesine sebep oldu. İşte, okulların tatil edildiği iller...

Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verilirken,

Samsun'da da Canik, Ayvacık, Salıpazarı, Çarşamba, Alaçam, Vezirköprü ve 19 Mayıs ilçelerinde kar yağışı nedeniyle bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Sivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve Gölova ilçelerinde bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi. 

Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla Akıncılar ve Gölova'daki ilk ve orta dereceli okullarda, bugün öğleden sonra ve yarın tam gün eğitimine ara verildiği belirtildi.
Kamuda çalışan hamileler ile engellilerin de bugün öğleden sonra ve yarın izinli sayılacağı ifade edildi.

Tokat'ın Yeşilyurt, Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

Bolu'nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Düzce'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullar perşembe günü tatil edildi. 

Karaman'da taşımalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak. 

Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Nevşehir il merkezi, Acıgöl, Ürgüp, Derinkuyu ve Avanos ilçeleri ile Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Rize'nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Giresun'daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi. 

Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

İstanbul Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi. 

Samsun'da kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Kocaeli il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 
Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Niğde il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesi kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle  ilçedeki okulların 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi. 

Konya'nın Halkapınar ilçesinde, taşmalı sistem kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verilecek. 

Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir günlüğüne tatil edildi. Ayrıca, engelli kamu görevlileri ve hamile kamu görevlileri de 1 gün idari izinli sayılacak. 

Balıkesir'de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gece etkisini arttıran kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Manyas ilçesinde de taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

 

okul
 // okul
yesssssssss
...
31 Aralık 2015 Perşembe 17:57
 // Muratcan
Şunun şurasında 2016 'ya 1 gün kaldı. Hem zaten yıl başına hem alışveriş yapmış oluruz. Hem de yeni yıla mutlu bir şekilde gireriz . Benden bu kadar dediğim şeyler hangi çocuğa sorarsanız sorun bana hak verirler....
30 Aralık 2015 21:51
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler