YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi kurulacak
İstanbul'da madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi kurulacak
14 Mayıs 2016 20:48
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kapsamlı ve modern bir madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İtalya'nın Rimini şehrindeki San Patrignano Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Topbaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte İtalya’nın Rimini şehrindeki San Patrignano Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Türkiye’de kurulacak madde bağımlıları merkezi için brifing alan heyete Türkiye’nin İtalya Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin ve Rimini Belediye Başkanı Donenica Seivliu da eşlik etti. 

İstanbul’da kapsamlı ve modern bir madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi kurulması için çalışma başlattıklarını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, projenin bağımlılara özel bir köy olarak tasarlanacağını bildirdi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler