YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da korkutan yangın
İstanbul'da korkutan yangın
20 Nisan 2013 09:07
Fatih’te sabah saat 06.00 sıralarında 6 katlı bir binanın zemin katında bulunan depoda yangın çıktı. Üst katta mahsur kalan 2 kişi, itfaiye ekipleri tarafından yaralı olarak çıkarıldı.

Mesihpaşa Mahallesi Sait Efendi Sokak içerisinde bulunan 6 katlı bir binanın zemin katında tekstil ürünlerinin bulunduğu depoda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına Fatih itfaiyesi müdahale etti. Binada kalanların olduğunu öğrenen itfaiye ekipleri, bir taraftan üst katlarda araştırma yaparken, diğer taraftan dumanların içerisinde alt katta yaralı aradı.

Kısa sürede binanın içerisinde kalan 2 kişiye ulaşan itfaiye erleri, şahısları başarılı bir şekilde çıkartarak, sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralıları binadan çıkaran itfaiye erleri, ambulansa götürdü. Yaralılar daha sonra hastaneye götürüldü.

Öte yandan itfaiye erleri yangın söndürme çalışmasına devam etti. Yangını ihbar eden bir vatandaş, “Yangını gördüm. Hemen binaya koştum. Yukarıdan anahtarı attılar. Polisten de yardım istedim. Ancak geciktiler” dedi. Depodaki yangın diğer katlara sıçramadan kısa sürede söndürüldü. Hastaneye kaldırılan yaralıların tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler