YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da karla mücadele çalışmaları devam ediyor
İstanbul'da karla mücadele çalışmaları devam ediyor
18 Ocak 2016 19:47
İstanbul'da kar yağışının yarın akşama kadar sürmesinin beklendiği bildirildi.

İBB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Meteoroloji Birimi'nin hava tahmin verilerine göre, kentte kar yağışının yarın akşama kadar sürmesi bekleniyor.

Karla mücadele için belediyenin ilgili birimleri ve İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ ve AYEDAŞ yöneticilerinin de aralarında olduğu yetkililer, AKOM'da 24 saat esasına göre görev yaptı.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında, bin 114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personel ile 4 bin km yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı çalışma yürüttü. Gün boyunca ekipler, 2 bin 13 tuz, 75 ton solüsyon kullandı. 

İETT, kar yağışları süresince vatandaşların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için, ek otobüs seferleri koydu, metro seferleri ise sıklaştırıldı. Zeytinburnu Spor Kompleksinde misafir edilen 614 vatandaşın her türlü ihtiyacı karşılandı.

Saat 16.30 itibariyle, kar kalınlığı Tuzla-Akfırat'ta 25 cm, Çekmeköy ve Arnavutköy'de 20 cm, Çatalca, Kağıthane, Şile ve Beykoz'un köylerinde 15 cm, Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Sarıyer'de 15 cm, Sancaktepe ve Ümraniye'de 12 cm, Bayrampaşa, Florya ve Samandıra'da 8 cm, diğer semtlerde ise 3-6 cm ölçüldü.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler