YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek? Ocak 2016 son durum
İstanbul'da Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek? Ocak 2016 son durum
02 Ocak 2016 15:48
İstanbul'u üç gündür etkisi altına alan ve beraberinde bazı olumsuzlukları getiren kar yağışının ne zaman biteceği merak ediliyor. İstanbul'da Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek? İstanbul bu sene 2016'ya karla girdi. Kay yağışı en zaman sona erecek?

Günlerdir Türkiye genelinde etkili olan yağışlar hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da kar yağışı ne zaman bitecek şimdiden merak ediliyor, çünkü en ufak bir yağışın bile hayatı durma noktasına getirdiği büyük şehirlerde İstanbul hava durumu nasıl olacak konusuna meteorolojiden açıklama geldi. Yılbaşı tatiline çıkacakları da etkileyen karlı havalar da sürücülerin en çok kullandığı Bolu yolu için de Bolu hava durumu yakından takip ediliyor.

Başkentte de kar yağışı olmasa da kuru ayazlar vatandaşları iyice üşüttü ve Ankara hava durumu tahminlerinin merak edilmesine neden oldu. Ocak Ayının ilk haftasında İstanbul hava durumu 5 günlük detayları haberimizde.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BİTECEK BELLİ OLDU

Yetkililerin yaptığı son açıklamalara göre yoğun kar yağışı Zonguldak, Düzce, Rize, Kastamonu, Artvin, Bartın'nın kıyı kesimleri ile doğu illerimizden Bitlis, Hakkari ve Şırnak da etkili olacağını belirtti. Akdeniz ve Ege de orta şiddette diğer bölgelerde ise kuvvetli olarak don ve buzlanma olacağı belirtildi. Özellikle İstanbul da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken Ankara hava durumu tahminlerine göre başkentte ara ara kar yağışı olacak. Bolu hava durumu ise kar yağışının etkisi altında olacak. Yağışlarla birlikte rüzgar da etkisini şiddetlendiriyor ve en çok Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Karadeniz kıyıları ve Batı Akdeniz'de kuvvetli bir şekilde eseceği tahmin ediliyor. Kar yağışının yoğun olarak beklendiği iller için meteoroloji yetkilileri uyarılarda bulundu ve ulaşımın aksayabileceğini söyledi. Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler'de herkesin merakla takip ettiği hava durumu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: 'İstanbul'da kar yağışı akşam saatlerinde etkisini yitirecek.' dedi.

Merkez bölgelerdeki kar kalınlıklarına da değinen Ergün Güler Bayrampaşa, Kavacık, Kurtköy, Eyüp, Beşiktaş, Tuzla 12 cm; Silivri, Sarıyer, Üsküdar, Kadıköy'de 10 cm; Bulgurlu, Maslak, Etiler'de 15 cm olurken yüksek kesimlerden olan Çekmeköy, Beykoz, Çamlıca'da 20 cm kar olduğunu belirtti. Ayrıca Pazartesi gününden itibaren haftasonuna kadar il genelinde aralıklarla sağanak beklendiğini ifade etti. Güler ayrıca 'Önümüzdeki hafta boyunca günün en yüksek sıcaklıkları 11-14 derece, gece en düşük sıcaklıklar ise 5-8 derece seyredecek. Önümüzdeki hafta içerisinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredecek. Pazartesi gününden itibaren haftasonuna kadar il genelinde aralıklarla sağanak bekleniyor.' dedi.

 

 // TUHANNA. BALAT
istanbulda kar yağisi biti dediki 2016 da yağdi hic boyle olmamisti...
21 Ocak 2016 00:10
 // TUHANNA. BALAT
istanbulda kar cabuk bitti tekrar geldi bu sene nede boyle bilmiyorum...
21 Ocak 2016 00:08
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler