YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da izinsiz gösterilere polis müdahale etti
İstanbul'da izinsiz gösterilere polis müdahale etti
18 Mart 2016 03:40
Bazı ilçelerde düzenlenen izinsiz gösterilere, polis ekipleri tarafından müdahale edildi

İstanbul'da düzenlenen izinsiz gösterilere, polis ekiplerince müdahalede bulunuldu.

Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi HDP mahalle temsilciliği önünde, nevruz bahanesiyle izinsiz gösteri yapmak isteyen bir grup, polis ekipleri tarafından dağılmaları yönünde uyarıldı. Uyarıların dikkate alınmaması üzerine gruba müdahale eden polis, 7 kişiyi gözaltına aldı. 

Sancaktepe Kanuni Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan bir gruba da polis ekipleri tarafından müdahale edildi. Müdahale sırasında, gruptan bazı kişilerin kaçarken yol üzerine attığı poşette biri kırık halde 4 molotofkokteyli ele geçirildi. 

Metruk binada el yapımı patlayıcı bulundu 

Bu arada, son dönemde Beyoğlu, Ataşehir, Sultangazi, Bağcılar, Beylikdüzü, Maltepe, Avcılar, Güngören ve Kartal'da yapılan çalışmalar neticesinde 156 molotofkokteyli, 2 litre benzin ve el yapımı patlayıcı güçlendirmek amacıyla kullanılacağı değerlendirilen 2 büyük çakmak gazı tüpü ele geçirildi. Çalışmalar kapsamında gözaltına alınan 28 kişiden 1'i tutuklandı. 

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde Asayiş ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından metruk bir binada yapılan incelemede ise bir el yapımı patlayıcı ile bir kutu havai fişek ele geçirildi. 

Öte yandan, Pendik'te yapılan asayiş uygulamaları sırasında sahte kimlik kullandığı belirlenen bir kişi, "terör örgütüne üye olmak" suçundan arandığının tespit edilmesi üzerine gözaltına alındı.

 

AA 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler