YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da faciadan dönüldü
İstanbul'da faciadan dönüldü
25 Ekim 2015 22:13
İstanbul facianın eşiğinden döndü. Ataköy'de sıvılaştırılmış doğalgaz taşıyan tanker altgeçide sıkıştı. İtfaiye, araçtaki gazın patlamaması için yoğun çaba sarf etti.

Ataköy 9. Kısım'da, sıvılaştırılmış doğalgaz yüklü tanker altgeçide sıkıştı. 31 KLJ 85 plakalı, sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) yüklü tanker limana gitmek üzere yola çıktı. Ataköy'den sahil yoluna dönmek için havaalanı kavşağını kullanmayan tanker sürücüsü, en fazla 3,5 metre yüksekliğe sahip araçların geçebileceği altgeçitten geçmek istedi. Ancak 3,5 metreden yüksek olan tanker altgeçide sıkıştı. Aracı sıkıştığı yerden çıkaramayan tanker sürücüsü, itfaiyeden ve polisten yardım istedi.

İtfaiye alev ihtimaline karşı köpük sıktı

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sıvılaştırılmış doğalgaz yüklü tankerin alev alma ihtimaline karşı köpük sıktı. Daha sonra aracın lastik havası indirilerek geri çıkması sağlandı. Olay sırasında altgeçitte küçük çaplı hasar meydana geldi.

Polis ve belediye ekiplerinin kontrolünde yaklaşık 100 metre geriye doğru çekilen tanker, daha sonra sahil yoluna doğru devam etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler