YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da dilenci operasyonu
İstanbul'da dilenci operasyonu
11 Ağustos 2010 17:15
Vatandaşın dini duygularını sömürmeyi iş edinen dilenciler Ramazan ayınını başlamasıyla birlikte İstanbul'a akın etti. Fakat zabıta baskını planlarını suya düşürdü

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte çevre illerden İstanbul'a akın eden dilenciler, Beyoğlu Belediyesi zabıta ekiplerinin operasyonuyla toplandı. İnsanların vicdani ve dini duygularını istismar ederek sokaklarda dilenen yaşlı, genç ve çocuklu kadınlar, sokak araları ve cami önlerinden toplandı. 

 
Her Ramazan ayı öncesinde dilenci operasyonlarını gerçekleştiren Beyoğlu zabıta ekipleri özellikle Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Ağa Camii, Talimhane bölgesi ve Gümüşsuyu ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde şok baskınlar düzenledi.

Zabıtalar tarafından suçüstü yakalandıktan sonra gözaltına alınan dilenciler, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına ve zabıta görevlilerine, "Neden medyanın çekmesine izin veriyorsunuz. Biz ünlü müyüz ki çekiyorlar. Madem çekiyorlar ben de dilencilik yapmam şarkıcı olurum." diyerek tepki gösterdi.

CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler