YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da büyük yangın
Alınan bilgiye göre, Tepeören bölgesindeki İstanbul Boya ve Vernikçileri Toplu İşyeri Sanayi Sitesi'ndeki boya fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
İstanbul'da büyük yangın
06 Şubat 2013 / 16:24 Güncelleme: 06 Şubat 2013 / 17:39

 

Yangına ilk müdahaleyi Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (OSB) itfaiyesi yaptı.
 
Zaman zaman patlamalarla alevli bir şekilde devam eden yangını söndürme çalışmalarına çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra ''Koca Yusuf'' adlı çok amaçlı robotik müdahale aracı da katılıyor.
 
Söndürme çalışmalarında 40 araç ile 150 personelin görev yaptığı kaydedildi. Çevre belediyelerden de tanklarla su takviyesi yapılıyor.
 
Can kaybı yok
 
Yangında can kaybı, yaralanma ya da mahsur kalma olmadığı öğrenildi. Yangın sırasında fabrikada bulunan işçilerin kısa sürede binayı tahliye ettiği kaydedildi.
 
Yangına müdahale çok zor
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, şu bilgiyi verdi: 
 
''Maalesef yangın çıkan bölge 'kimya laboratuvarı' diyebileceğimiz veya bir boya fabrikası olduğu için, ciddi anlamda kimyevi maddeler bulunan bir yer. Tabii ki yangına müdahale de çok zor. Şu anda Anadolu yakasındaki bütün itfaiyelerimiz 40 araç ve 150 personelle orada. Yangın bölgesinde hummalı bir çalışma yapılmakta. Bölge bitişik nizam. Fabrikalar peş peşe olduğu için 3 fabrika var. Yangının sıçramaması konusunda acil çalışmalar yapılıyor. Yoğun bir çalışma var. Umarım kontrol altına alırlar. Beklentimiz o. Kimyevi ağırlık olduğu için  yangına müdahale de biraz zorlaşmakta.''
 
Topbaş, havadan müdahaleyle ilgili ''Şu anda burada bir yangın helikopteri beklemekte. Valiliğimiz devreye girmiş durumda, bu müdahaleyi onlar yapacaklar'' dedi.
 
Türk Kızılayı'ndan destek
 
Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada da olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildiği belirtildi.
 
Kocaeli'den destek itfaiye araçları
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tuzla'da boya fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmalarına destek sağlamak amacıyla 3 itfaiye aracı ile 7 kişilik ekibi bölgeye gönderdi.
 
 
Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler