YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da bir bomba alarmı daha!
İstanbul Başakşehir'de bir alışveriş merkezi önünde çakmak gazı tüplerine sarılı bir düzenek bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.
İstanbul'da bir bomba alarmı daha!
10 Ocak 2015 / 11:47 Güncelleme: 10 Ocak 2015 / 12:40

Vatandaşlar sabah saatlerinde Kayaşehir'de bulunan bir alışveriş merkezi önünde 2 çakmak gazı tüpüne sarılı bir düzenek gördü. Bunun üzerine durum vatandaşlar tarafından polise bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri alışveriş merkezinin önündeki caddeyi güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı.

Bomba uzmanı ekipler inceledikleri cismin el yapımı, basınç etkili ve parça tesirli bomba olduğunu tespit etti. Olay yerindeki araştırmalarını tamamlayan polis, bombayı etkisiz hale getirdikten sonra üzerine sarılı olan çakmak gazı tüpleriyle birlikte detaylı olarak incelemek üzere emniyete götürdü. İncelemelerin tamamlanmasının ardından kapanan yol polis tarafından trafiğe açıldı.

Sefaköy'de künye ile patlatıldı

Öte yandan, aynı saatlerde Küçükçekmece Sefaköy'deki bir alışveriş merkezinin karşısında, dershanenin önünde çakmak gazı tüpleri bulunmuştu. Bomba uzmanı ekipler çakmak gazını fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler