YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da beklenen yoğunluk yaşanmadı
İstanbul'da beklenen yoğunluk yaşanmadı
28 Eylül 2015 09:07
Okulların açılmasıyla yaklaşık 20 bin öğrenci servisinin yola çıktığı İstanbul'da, alınan tedbirler sayesinde, trafik yoğunluğu en az düzeye indirildi.

Sabah erken saatlerde başlayan okul mesaisi dolayısıyla kentin Anadolu ve Avrupa Yakası'na karşılıklı geçişlerde trafik zaman zaman sıkıştı. 

Çevre yolları ile ana arterlerde de bazen trafik yoğunlaştı.

Metro, tramvay, metrobüs ve otobüs ek seferleri ile vatandaşların, saat 14.00'e kadar ücretsiz olacak bu toplu taşıma araçlarına yönelmesi, bağlantı yollarında trafiğin rahat ilerlemesini sağladı. 

Toplu taşıma araçlarından 745 bin yolcunun faydalanması hedefleniyor. 

Bu arada, trafiğe çıkan 19 bin 536 okul servisi, İSPARK otoparklarından saat 14.00'e kadar ücretsiz yararlanacak. 

Zabıta memurları da trafik için işbaşında

Trafik akışını sağlamak için bin 170 polisin görev yaptığı kentte, İl Jandarma Komutanlığı da sorumluluk bölgesinde yaklaşık bin personelle (emniyet, trafik, asayiş) hizmet verdi.

Okullar çevresinde ve ara sokaklarda da bin zabıta memuru trafiğin sağlıklı işlemesine yardımcı oldu.

"Okullarda Güvenli Eğitim Ortamlarının Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Alınmasına İlişkin İşbirliği Projesi" kapsamında, İstanbul'daki ilkokul, ortaokul ve liselerde koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirleri de alındı.

İstanbul'daki kamu ve özel okullarda, 3 milyon 77 bin 816 öğrenci ile 128 bin öğretmen yeni eğitim ve öğretim yılına başladı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler