YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul’da 500 bin liralık bonzai operasyonu
İstanbul’da 500 bin liralık bonzai operasyonu
18 Kasım 2014 20:16
Kartal Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Kartal ve Tuzla’da farklı adreslere eş zamanlı yaptığı baskınlarda piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan 17,5 kilo bonzai ve 3 bin 745 extacy ele geçirdi.

Operasyonda, uyuşturucu ticareti yapan biri kadın 5 kişi yakalandı. Kartal Asayiş büro ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan Sidar B., Fırat Y., Çağla Y., Müjdat T. ve Umut K. isimli zanlıları takibe aldı.

Tuzla ve Kartal’da zanlıların ikamet ettikleri adreslere eş zamanlı baskın yapan ekipler, aramalarda yaklaşık 18 kilo bonzai, 3 bin 745 adet extacy, 2 adet pompalı tüfek, 3 adet kuru sıkı silah ve bonzai yapımında kullanılan ham madde ve gaz maskeleri ele geçirdi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 500 bin lira olduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 5 zanlının uyuşturucu imal etmek ve satmak suçundan çok sayıda kaydı olduğu belirlendi.

Basın mensuplarına küfrettiler

Ele geçen malzemeler ile birlikte Kartal Asayiş Büro Amirliği’ne getirilen zanlılar burada yapılan işlemlerin ardından Kartal’da bulunan Anadolu Adliye Sarayı’na sevk edildi. Asayiş büro çıkışında görüntü alan basın mensuplarına saldıran ve küfür eden zanlılar, ekip araçlarına koyularak adliyeye götürüldü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler