YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da 4 araç ateşe verildi
İstanbul'da 4 araç ateşe verildi
24 Eylül 2010 08:54
İstanbul'da Esenler, Kartal, Cevizli ve Ataşehir ilçelerinde yasa dışı örügüt yandaşları 4 aracı kundakladı.

Ayrılıkçı yasa dışı terör örgütü yandaşlarının, İstanbul'un üç ayrı ilçesinde 4 aracı kundakladığı bildirildi.

Güvenlik ve istihbarat kaynaklarının verdiği bilgilere göre, şehrin her iki yakasında meydana gelen kundaklama olayı gece saat 00.00 ile 04.00 saatleri arasında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Esenler, Kartal Cevizli ve Ataşehir ilçelerinde park halindeki 1'i kamyon, 1'i minibüs olmak üzere 4 otomobilin, gece yarısı kundaklandığı bildirildi. Çeşitli marka ve modelde 4  adet hususi aracın, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotof kokteyli ve benzin dökülerek kundaklandığı kaydedilen olayda, yaralı veya can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Görgü tanıklarının olayları itfaiye ekiplerine bildirmesinin ardından bölgeye sevk edilen 110 ekipleri, yanan araçları söndürdü.
Kundaklanan kiralık aracın sürücüsü Recep Seymen, olayın gerçekleştirildiği sırada bir yakınına misafirliğe geldiğini söylerken, patlama sesi ile dışarıya çıktıklarında araçların alev alev yandığını anlattı.

Maddi hasarın meydana geldiği kundaklamalar ile ilgili olaya karışan failler hakkında bölgede bilgi toplayan emniyet güçleri, 4 araçlı kundaklama üzerinde geniş çaplı soruşturma başlattı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler