YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da 15 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi
İstanbul'da 15 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi
10 Temmuz 2015 10:24
İstanbul'da gümrük muhafaza ekiplerince yaklaşık 15 kilogram ağırlığında "afyon sakızı" cinsi uyuşturucu madde ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan bir geçici depolama yerinde, İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen rutin kargo kontrolüne, narkotik dedektör köpeği de katıldı. Denetim sırasında köpeğin depodaki 5 koliye yoğun tepki vermesi üzerine koliler incelemeye alındı.

Bursa'dan Kanada'ya gönderilen koliler transitin gerçekleşeceği Sabiha Gökçen Havalimanına, söz konusu koliler de diğer kargolarla birlikte geçici depolama yerine getirildi. Toplam 5 kapalı karton kutu içerisinde taşınan kargo muhteviyatının 50 kilogram makine parçası olarak beyan edildiği belirlendi. Kutuları açan gümrük ekipleri ilk kontrolde, farklı çap ve uzunluklarda silindir şeklindeki makine parçalarına rastlarken, köpeğin aşırı tepki verdiği silindirler daha sonra x-ray kontrolünden geçirildi. Yapılan incelemelerde parçaların içerisinde organik madde olduğu tespit edildi.

Makine parçalarını söken gümrük muhafaza ekipleri gizlenmiş halde koyu kahve renkli maddelere rastladı. Test kiti ile yapılan ön analizde bu maddenin "afyon sakızı" cinsi uyuşturucu madde olduğu anlaşıldı. Yapılan tartımda söz konusu uyuşturucu maddenin toplam 14 kilo 560 gram olduğu belirlendi. Uyuşturucu madde kaçakçılığı olayına karıştığı tespit edilen 3 kişi hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler