YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da 14 hakim ve savcı tutuklandı
İstanbul'da 14 hakim ve savcı tutuklandı
13 Ağustos 2016 00:37
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 hakim ve savcı, sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 hakimve savcı, sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açığa alınan 648 hakim ve savcıdan İstanbul'da görev yapan 67'sinden 45'ini gözaltına almıştı.

Şüpheliler hakkında ''FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma'' suçundan işlem yapıldığı belirtildi. 
Savcılıktaki işlemleri sona eren 18 hakim ve savcı, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Mahkeme, 14 hakim ve savcının tutuklanmasına karar verdi.

22 HAKİM VE SAVCI ARANIYOR

Şüpheli 27 hakim ve savcının savcılıktaki ifade verme işlemi sürüyor.  Hakkında gözaltı kararı bulunan 22 hakim ve savcıyı arama çalışmaları ise devam ediyor. 

Bu arada, hakim ve savcıların adliyedeki odaları ile ikametlerinde arama yapıldı.

Bakırköy Adalet Sarayı'ndan 8, Büyükçekmece Adliyesi'nden 1, Küçükçekmece Adliyesi'nden 1, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nden 4, Bölge Adliye Mahkemesi'nden 2, İstanbul Adliyesi'nden 26, Anadolu Adliyesi'nden 9, Silivri Adliyesi'nden 2 ve Bölge İdare Mahkemesi'nden de 14 olmak üzere 67 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler