YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da 12 araç kundaklandı
İstanbul'da 12 araç kundaklandı
07 Aralık 2009 08:21
Polis faillerin yakalanması için çalışma başlattı

Beyoğlu ve Bahçelievler'de, park halindeki 12 otomobil kundaklandı. Maddi hasara neden olan yangınlar, vatandaşlar tarafından söndürüldü. Polis, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.
 

 İlk olay, Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi, Babapınar Sokak'ta, saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Maskeli 3 kişi, park halindeki 7 otomobili benzin döküp ateşe verdi. Motor kısımlarında yanma olan otomobilleri vatandaşlar söndürdü. Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.
Vatandaşlar, kundaklamaların huzur bozmak amacıyla yapıldığına dikkat çekti. Mahalle sakinleri, olaya büyük tepki gösterdi.

İkinci olay ise Bahçelievler Soğanlı Mahallesi Cahit Sıtkı Tarancı Sokak'ta saat 03.30 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirsiz kişiler, park halindeki 5 otomobili benzin dökerek ateşe verdi. Duydukları ses üzerine dışarı çıkan vatandaşlar, araçlarının yandığını gördü. Durumu hemen polise ve itfaiyeye haber veren mahalle sakinleri, yangını kendi imkanlarıyla söndürdü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanma meydana gelen otomobillerde soğutma çalışması yaptı.

Otomobilleri kundaklanan vatandaşlar, yaşanan olaylara anlam veremediklerini söyledi. Mağdur vatandaşlar, zorluklarla aldıkları otomobillerinin yakılmasına büyük tepki gösterdi.
Olay yeri inceleme ekipleri, emniyet şeridiyle kapatılan her iki adreste de detaylı delil araştırması yaptı. Polis, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler