YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul’da 118 kilo uyuşturucu ele geçirildi
İstanbul’da 118 kilo uyuşturucu ele geçirildi
04 Nisan 2014 19:31
Sancaktepe ve Büyükçekmece düzenlenen iki ayrı operasyonda 118 kilo esrar madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.

Ele geçirilen uyuşturucuların eğlence merkezleri üzerinden iç piyasaya sürülmek istendiği ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, il dışından getirtilen yüklü miktardaki uyuşturucunun iç piyasa sürülmek istendiği bilgisi üzerine soruşturma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takiplerin ardından önce şüphelileri ardından uyuşturucu trafiğini tespit eden ekipler, operasyon için harekete geçti. Alınan savcılık izninin ardından Sancaktepe’de bir eve baskın düzenleyen ekipler, yapılan aramalarda 60 kilo toz esrar ele geçirdi. Bunun üzerine uyuşturucuları evinde saklayan A.A. gözaltına alındı.

Beklenen suç ortağı da uyuşturucularla yakalandı

Jandarma ekipleri, eve uyuşturucu getirmesi beklenen A.A.’nın suç ortağını yakalamak için evin çevresine pusuya attı. Beklenen şüpheli E.E., elindeki uyuşturucularla eve girmesiyle birlikte gözaltına alındı. E.E.’nin üzerinde yapılan aramalarda ise 50 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Yapılan operasyonun ardından sorguya alınan her iki şüphelinin uyuşturucuları eğlence merkezlerine uyuşturucu temin eden torbacılar için getirdikleri tespit edildi.

Büyükçekmece'de 8 kilo bonzai ele geçirildi

Jandarma ekiplerinin düzenlediği ikinci operasyonun Büyükçekmece’de gerçekleştirildi. İhbar üzerine takibe alınan N.T. isimli bir şüphelinin otomobilini durdurarak arama yapan ekipler, 8 kilo bonzai uyuşturucu madde ele geçirdi. Uyuşturucunun yine İstanbul’da iç piyasaya sürülmek istendiği ileri sürüldü.

Öte yandan düzenlenen her iki operasyonda toplam 118 kilo uyuşturucu madde ele geçirilirken adliyeye sevk edilen 3 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler