21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,411
 • BIST95.057
 • Dolar4,7244
 • Euro5,4834
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2554
 • İstanbul24 °C
 • Ankara20 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya16 °C
 • Adana25 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır27 °C
 • Bursa22 °C
 • Kayseri19 °C
 • Kocaeli20 °C
 • Şanlıurfa28 °C
 • Gaziantep22 °C
 • İçel26 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Aralık 2015
İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Aralık 2015
03 Aralık 2015 17:48
Metropol İstanbul'da yaşayan milyonlarca kişi İstanbul'a ne zaman kar yağacağını merak ediyor. İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Birçok il ve ilçe kara teslim olurken, İstanbulluların İstanbul'a karın ne zaman yağacağını merak ediyor. Aralık ayında İStanbul'a kar yağacak mı? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? sorusunun cevabını sizler için araştırdık...

Meteorolojiden İstanbul'da ne zaman kar yağacak? Sorusuna yanıt geldi.  İstanbul'da hava sıcaklıklarında hissedilir düşüş yaşandı. Vatandaşlar ani hava değişiminin ardından İstanbul'da ne zaman kar yağacak? Sorusuna yanıt aradı. Meteoroloji kar yağışlarında tarih verdi.

İSTANBUL'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Meteoroloi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesi'nde sıcaklarda 10 derece düşüş yaşanmasının beklendiği ifade edildi. İstanbul için de özellikle yüksek kesimlerde 10 Aralık'tan sonra kar yağışı görülebileceği ifade edildi. 10 Aralık'tan önce ise İstanbul'da hava durumunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK İSTANBUL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

İstanbul hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden orta kuvvette, dogusunda zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

İstanbul hava durumu tahminlerine göre bugün en düşük sıcaklığın 11 derece, en yüksek sıcaklığın ise 13 derece olması tahmin ediliyor. 3 Aralık Perşembe günü en düşük sıcaklıkların 8 derece, en yüksek sıcaklıkların ise 11 derece olması bekleniyor. 4 Aralık Cuma günü ise en düşük sıcaklığın 8 derece, en yüksek sıcaklığın ise 12 derece olması bekleniyor. 5 Aralık Cumartesi günü ise en düşük sıcaklığın 8 derece, en yüksek sıcaklığın ise 14, son olarak 6 Aralık Pazar günü en düşük sıcaklığın 10 derece, en yüksek sıcaklığın ise 15 derece olması tahmin ediliyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi'nde hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri ile, Kırklareli'nin kıyı, İstanbul'un kuzey ve doğu kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Ege Bölgesi'nde hava durumunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren Güney Ege Kıyıları'nda kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Akdeniz Bölgesi'nde hava durumunun az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Hatay çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'in doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinde

Doğu Akdeniz'de güneybatı yönünden, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. İç Anadolu Bölgesi'nde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Niğde çevrelerinin yağmur ve karlakarışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı, akşam saatlerinde Sivas, Kayseri, Niğde ve Nevşehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın sabah saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğusunda güneybatı yönünden, öğle saatlerinde bölgenin kuzeybatısında kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz'de hava durumunun çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50mm), Kastamonu, Bolu ve Karabük ile Zonguldak, Bartın ve Düzce'nin 500 m üzeri yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde akşam saatlerinden sonra buzlanma ve don olayı bekleniyor

. Doğu Anadolu Bölgesi'nde parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinin, zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Şırnak ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması beklenen yağışların, gece saatlerinde Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava durumunun parçalı, zamanla çok bulutlu, Siirt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

 // zehra
Okular tatil olasi onemli deyil kar yasinds 5 metre olsun kar yamasada tatil yaparlar...
05 Aralık 2015 09:40
 // Eylül
Kar ay~n 25:30 u gibi yagr bnce bi an once yagsn yaaa :)))) istanbulada...
04 Aralık 2015 23:44
 // sevde
Kar ⛄ yağsın Okullar tatil olsun cubboo cubboo mesele havanın soğuk olması da değil yeğen asıl mesele kar yağmasın...
04 Aralık 2015 23:35
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler