YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Valiliği 1 Mayıs bilançosunu açıkladı
İstanbul Valiliği, '1 MayısEmek ve Dayanışma Günü' için düzenlenen kutlamalara dair bilançoları açıkladı. Açıklamada, İstanbul'da yapılan kontrollerde patlayıcının yanısıra birçok mühimmat ele geçirildiği belirtildi.
İstanbul Valiliği 1 Mayıs bilançosunu açıkladı
01 Mayıs 2016 / 17:56 Güncelleme: 01 Mayıs 2016 / 18:08

İstanbul Valiliği, internet sitesi üzerinden, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına dair bilançoyu açıkladı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün bayram havasında ve huzur içinde kutlanması için sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların yapmış oldukları başvuru neticesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Bakırköy Pazar Yeri’nde kutlanması kararlaştırılmıştır. 

Bu amaçla Valiliğimizce il genelinde yaklaşık 24 bin 500 emniyet personeli ve yeterli sayıda araç-gereçle en üst düzeyde tedbirler alınmıştır. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlama ve etkinlikleri çerçevesinde bu sabah saatlerinden itibaren birçok sivil toplum kuruluşu, sendika ve siyasi parti temsilcileri Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenklerini sunmuşlardır. 

Öğleden sonra ise Bakırköy Pazar Yeri’nde işçi ve emekçi kardeşlerimizin de katılımıyla coşkulu bir şekilde, bayram havası içinde kutlanmıştır" denildi.
 
Açıklamada, "Ancak 1 Mayıs kutlamalarını bahane ederek, halkımızın huzur ve güvenini bozmak isteyen bazı illegal gruplar Taksim Meydanı çevresi başta olmak üzere ilimiz genelinde yasa dışı gösteri ve yürüyüş yapmak istemişlerdir. 

Bu gruplara yönelik yapılan müdahale, üst aramaları ve kontroller neticesinde saat 17.30 itibariyle 207 kişi gözaltına alınmış ve bu kişilerle birlikte 40 molotof kokteyli, 17 el yapımı patlayıcı, 176 havai fişek, 7 maske, 1 çift eldiven, 1 adet kurusıkı tabanca, çok sayıda yasadışı bez-afiş-pankart ele geçirilmiştir" ifadelerine yer verildi.
 
Valilik açıklamasında sabah Tarlabaşı bulvarında yaşanan kazaya da yer verilerek, "Sabah saatlerinde toplumsal olaylara müdahale aracının manevra yaparken yol açtığı kaza sonucu 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 

Bu elim kaza sonucu vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileriz" denildi.
 
İstanbul Valiliği'nin açıklamasında alınan tedbirlere hassasiyet gösteren sendikalara, sivil toplum kuruluşlarına, işçilere ve vatandaşlara teşekkür edildi.


İHA

 // Oktay
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Mayıs 2016 07:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler