YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Ülkü Ocakları'ndan 'Gaziosmanpaşa' açıklaması
İstanbul Ülkü Ocakları'ndan 'Gaziosmanpaşa' açıklaması
01 Haziran 2014 22:39
İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Gaziosmanpaşa’da iki grup arasında yaşanan ve 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili bir açıklama geldi.

Konuya ilişkin bir açıklama da İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, “İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır” dedi.

Yazılı açıklama yapan Yıldırım, “Bugün İstanbul Gaziosmanpaşa Meydanı’nda bir takım olaylar meydana gelmiştir. Söz konusu olaylarda İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır. Aksi yöndeki haberler tamamen Ülkücü Hareketi bu kaos ortamına çekmeye çalışan provokatörler tarafından yayılmaya çalışılmaktadır” dedi.

Yıldırım, “Ülkü Ocakları, 2023 lider ülke Türkiye hedefini oluşturmak amacıyla Türk gençliğinin eğitimli, ahlaklı ve inançlı bireyler olarak yetişmesi için mücadele eden bir eğitim kurumudur. Bu olayda ülkücüleri olayın bir tarafı gibi göstererek, sokağa çekmek isteyenlerin niyetleri aşikardır. Ülküdaşlarımız ülkemizde kargaşa ve kaosa sebebiyet verecek hiçbir olayın içinde var olmamış ve olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Gaziosmanpaşa’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “MHP teşkilatları ve mensupları ülkemizde kargaşa ve kaosa sebebiyet verecek hiçbir olayın içinde var olmamış ve olmayacaktır. MHP mücadelesini sokaklarda değil, demokratik yollarla meydanlarda ve sandıkta verecektir” dedi.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Gaziosmanpaşa’da iki grup arasında yaşanan ve 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili herhangi bir bağlantılarının bulunmadığını açıkladı. Karataş, “Bugün bazı basın yayın organları Gaziosmanpaşa ilçemizde BDP'liler ile bir grup mahalle sakini arasında yaşanan üzücü bir olayın tarafları arasında teşkilatımız mensuplarını göstererek kasıtlı duruşunu bir kez daha ortaya koymuştur.

MHP teşkilatları ve mensupları ülkemizde kargaşa ve kaosa sebebiyet verecek hiçbir olayın içinde var olmamış ve olmayacaktır. MHP mücadelesini sokaklarda değil, demokratik yollarla meydanlarda ve sandıkta verecektir. Kaos tetikçisi medya kuruluşlarını Ülkücüleri bu kör dövüşünün tarafı olarak sunma çabalarını esefle kınıyorum” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler