YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul TEM'i kilitleyen bomba imharı
İstanbul TEM'i kilitleyen bomba imharı
16 Ağustos 2015 17:27
İstanbul TEM yolunda şüpheli bir paket nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Bomba imha uzmanları şüpheli paketi fünye ile patlattı. Çantanın boş olması vatandaşların rahat nefes almasını sağladı.

Şüpheli paket nedeniyle TEM otoyolu 15 dakika her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Uzman ekip tarafından patlatılan paketin boş çıkmasıyla trafik normale döndü.

TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışı Edirne istikametinde yol kenarındaki demirlerde saat 07.00 sıralarında pankart ve ucuna bağlanmış şüpheli paket olduğunu görenler durumu polise bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polisler çevrede güvenlik önlemi alarak Bomba İmha Uzmanına haber verdi. Uzman ekibin gelmesiyle TEM Otoyolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Özel kıyafetini giyen Bomba İmha Uzmanı şüpheli pankarta bağlanmış pakete fünye yerleştirerek patlattı. 

Yapılan incelemede paketin boş olduğunun anlaşılmasıyla TEM Otoyolu yeniden trafiğe açıldı.

TEM otoyolunda trafik yoğunluğu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışına bırakılan şüpheli paket nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Anadolu'dan Avrupa yakasına geçmek isteyenler kapanan yol nedeniyle araçlarından inerek bekledi. Bazı vatandaşlar ise uzman ekibin şüpheli paketi patlatmasını cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.

Can kaybı olacağına zaman kaybı olsun

Şüpheli paket nedeniyle trafikte kalan vatandaşlar duruma isyan etti. Yolda kaldıklarını belirten bir sürücü "Şüpheli paket nedeniyle burada bekliyoruz. Yarım saattir buradayım" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler