YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul tatilde kaldı
İstanbul tatilde kaldı
21 Temmuz 2015 12:56
Her bayram olduğu gibi geçen Ramazan Bayramı arefesi ile bayramın son gününde karayolları ile feribot işletmelerinde büyük yoğunluk oldu.

Ancak yapılan tespitlerde, bayram tatili nedeniyle Anadolu yönüne gidenler ile tatil sonunda dönen araç sayısında büyük fark olduğu dikkati çekti. İstanbul’dan çıkış yapan araçların üçte ikisinin tatil bölgelerinden dönmediği, vatandaşların tatillerine devam ettiği anlaşıldı.

Karayolları yetkililerinden alınan rakamlara göre,  Çamlıca Gişeleri’nden Anadolu yönüne doğru 16- 19 Temmuz tarihleri arasında toplam 1 milyon 63 bin araç çıkış yaptı. D-100 Karayolu’ndan bu tarihlerde gidenlerle birlikte İstanbul’dan çıkan araç sayısının 1 milyon 500 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

500 BİN ARAÇ KARAYOLUNDAN DÖNDÜ

Bu çıkışa karşılık Çamlıca gişelerinden 18 ve 19 Temmuz tarihlerinde toplam 199 bin araç dönüş yaptı. D-100 karayolunu kullananlarla birlikte dönüş yapan araç sayısının 500 bini bulduğu tahmin ediliyor.

FERİBOTLARDA DA DURUM AYNI

Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar arasında sefer yapan İDO’nun 19 feribotu ile Çarşamba gününden itibaren ilk 30 saatte 35 bin araç Yalova istikametine geçti. İDO’dan alınan rakamlara göre 15-17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul yönünden gelen 48 bin 230 araç Eskihisar’dan Topçular’a  geçiş yaptı.

Buna karşılık, yine İDO’nun rakamlarına göre geri dönüş trafiğinde, 18-19 Temmuz tarihlerinde toplam 29 bin 872 araç feribotları kullanarak İstanbul’a dönüş yaptı. 

Bayram arifesinde İstanbul’dan çıkış yapanların neredeyse üçte ikisinin tatil bölgelerinde kaldığı ve bayram tatillerini uzattığı anlaşılıyor. Bunda, aşırı sıcaklarla birlikte bayram tatilinin okulların tatil olduğu, sınavların olmadığı bir döneme rastlamasanının da etken olduğu belirtildi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler