YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Sea Life Akvaryumu açıldı
İstanbul Sea Life Akvaryumu açıldı
21 Ocak 2015 16:22
Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik görünümlü Okyanus Odası, 47 sergi tankına sahip 21 konulu bölge ve 15 binden fazla deniz canlısının yer aldığı SEA Life Akvaryum açıldı.

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'ndeki açılışa katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, bu yatırımın ilçeye katma değer ve istihdam sağlayacağını söyledi.

Akvaryumun yapımında önemli bir bütçe kullanıldığını belirten Aydıner, tesisin yer aldığı alışveriş merkezini geçen yıl 25 milyon kişinin ziyaret ettiğini anlattı.

İstanbul SEA Life Akvaryum Genel Müdürü Gülnur İnkaya ise projenin Merlin Entertainment Group tarafından yapıldığını aktararak, söz konusu projenin turizm ve eğlence hayatına önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.  

Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamayı hedeflediklerini dile getiren İnkaya, çocukların sosyalleşmesi açısından projeyi önemsediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle açılan akvaryumda, koreografisini Anadolu Ateşi Grubu'nun sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın kurguladığı "Atlantis Su Altı Gösterisi" icra edildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler